03Lip/18
pompy ciepła instalatorzy

Pompy ciepła instalatorzy

Pompa cieplna jest elementem składowym całego systemu, na który składa się jeszcze dolne źródło oraz cała instalacja grzewcza. Aby uzyskać odpowiedni efekt konieczne jest odpowiednie dobranie wszystkich możliwych części, kierując się szczegółowymi wyliczeniami, oraz prawidłowe przeprowadzenie montażu. Nawet najlepsze, najdroższe i najnowocześniejsze urządzenia nie zniwelują błędów zrobionych przy montażu pompy ciepła. Z tego też powodu warto jest zainwestować czas i pieniądze w znalezienie konkretnej firmy stanowiącej wykonawcę pompy ciepła.

Continue reading

16Kwi/18
kable grzejne

Kable grzejne

Podłogowe ogrzewanie elektryczne jest wygodne w użytkowaniu i zapewnia efekt ciepłej podłogi. Jego najważniejszym elementem są kable grzejne. Kable grzewcze trzeba dobrać w zależności od rodzaju pomieszczenia i podłogi. Przewody grzejne różnią się mocą, np. dla podłóg wykończonych wykładziną dywanową stosuje się elektryczne kable grzewcze o mocy 10 – 18W/m, do podłóg wykończonych terakotą o mocy od 10 – 20 W/m.

Kable grzejne do ogrzewania podłogowego znajdują się także w matach elektrycznych do podłogówki. Jednostronnie zasilane maty grzewcze posiadają dwużyłowy kabel grzejny, dwustronnie zasilane maty grzewcze – jednożyłowy z dwoma przewodami zasilającymi.

Układanie kabli grzejnych

Kable grzejne powinny być układane przy zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy nimi (najwyżej 20 centymetrów), a także w bezpiecznej odległości od studzienki lub stałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Kabli nie można przecinać! Ich ułożenie musi być prawidłowe, bo tylko wtedy ogrzewanie może działać tak jak tego oczekujemy.

Kable grzewcze do ogrzewania podłogowego muszą być położone w wylewce, umocowane taśmą montażową lub opaską zaciskową. Jeśli są układane na styropianie, pomocne są bloki styropianu z wypustkami, między które wkłada się kable i nie potrzebują dodatkowego mocowania. Na kable wylewa się masę betonową. Przewody grzejne podłącza się do instalacji za pomocą regulatora temperatury.

Położenie kabli grzejnych należy zlecić fachowcom

Rozłożenie kabli grzejnych musi być wykonane zgodnie z planem pomieszczenia. Nie kładzie się kabli pod dużymi meblami, typu szafa, ani pod stałą zabudową, typu wanna. Podłączenie instalacji i sprawdzenie jej funkcjonowania należy powierzyć fachowcowi. Na koniec pozostaje jeszcze ustawienie odpowiedniej temperatury. Jej dobór zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju pomieszczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją elektrycznego ogrzewania podłogowego to zapraszamy do kontaktu! Oferujemy darmową wycenę i fachowe doradztwo! Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, dotyczącymi tematów takich jak: ogrzewanie podłogowe na mokro i sucho czy kalkulator ogrzewania podłogowego.

13Gru/17
Ogrzewanie podłogowe na mokro i sucho

Ogrzewanie podłogowe na mokro i sucho

Continue reading

06Lis/17
Ekonomiczne zarządzanie ogrzewaniem

Ekonomiczne zarządzanie ogrzewaniem

Continue reading

19Wrz/17
Nożyce do rur Rzeszów

Nożyce do rur

Continue reading

30Cze/17
Kompletne instalacje grzewcze

Kompletne instalacje grzewcze

Continue reading