08Paź/19
instalacja podłogowa

Instalacja podłogowa Rzeszów

Instalacja podłogowa to obecnie rozwiązanie coraz chętniej przyjmowane przez większość osób budujących nowe budynki mieszkalne, ale coraz chętniej wykorzystuje się ogrzewanie podłogowe także przy budownictwie usługowym oraz w niewielu przypadkach przy budownictwie przemysłowym. Do tej pory największymi odbiorcami rozwiązań grzewczych powierzchniowych są jednak inwestorzy indywidualni tworzących na potrzeby budownictwa mieszkaniowego.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe zapewnia wysoki komfort cieplny przy jednoczesnych oszczędnościach z zakresu kosztów ponoszonych na eksploatację ogrzewania. Niezależnie od tego z jakimi rodzajami ogrzewania podłogowego mamy do czynienia, koszty zakupu paliwa grzewczego będą niższe niż przy tradycyjnych systemach grzewczych, opartych o grzejniki ścienne. Sytuacja taka powstaje w wyniku tego iż ogrzewanie podłogowe pracuje na stosunkowo niskich temperaturach, zwłaszcza jeśli porównamy je do temperatur na jakich pracuje ogrzewanie tradycyjne.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

instalacja podłogowa rzeszów

instalacja podłogowa rzeszów

Rodzaje ogrzewania podłogowego jakie są obecnie dostępne na rynku instalacji grzewczych to przede wszystkim dwa główne typu: ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne. Poszczególne typy instalacji podłogowych w ogólnych zrębach opierają się na podobnych zasadach działania, jednak mają pewne wady i zalety, które nawet w znaczącym stopniu potrafią je różnić. Przykładowo ogrzewanie podłogowe wodne może bez problemów współpracować z różnymi kotłami grzewczymi, np. kotłami na drewno czy pompami ciepła, zaś ogrzewanie podłogowe elektryczne nie może być podłączone do żadnego innego źródła ciepła, jak tylko do pieca elektrycznego.

Instalacja podłogowa Rzeszów

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, który typ stanowi najlepsze rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każdy inwestor będzie miał zupełnie odrębne priorytety, decydujące o wyborze konkretnego systemu grzewczego. Jeśli masz wątpliwości co do ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!

27Sie/19
projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego Rzeszów

Projekt ogrzewania podłogowego stanowi fundament gwarantujący prawidłowe wykonanie systemu ogrzewania podłogowego, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z ogrzewaniem wodnym. Starannie opracowany projekt podłogówki powinien uwzględniać zarówno zapotrzebowanie cieplne budynku, na co ma wpływ wykorzystanie konkretnych materiałów konstrukcyjnych, a także parametry techniczne dla wszystkich zastosowanych materiałów z jakich składa się podłogówka. Nic w ogrzewaniu podłogowym nie powinno być robione na oko, a każde odstępstwa od projektu mogą kończyć się bardzo nieprzyjemnymi awariami.

Continue reading

16Lip/19
podłogówka na gaz

Podłogówka na gaz Rzeszów

Podłogówka na gaz, coś co dla wielu jeszcze do niedawna było tylko marzeniem, a teraz może być rzeczywistością. Systemy podłogowe z roku na rok robią się tańsze, a pensje w Polsce rosną, stad tez coraz większa liczba inwestorów może pozwolić sobie na zakup nowych technologii znacznie ułatwiających im codzienne życie. Ogrzewanie gazowe jest bowiem jednym z wygodniejszych systemów grzewczych, które umożliwiając zachowanie dla ich użytkowników pełnego komfortu. Przy ogrzewaniu gazem w budynku jednorodzinnym można poczuć się jak w komfortowym mieszkaniu. Jeśli odpowiednio zaprogramujemy piec gazowy, nasz kontakt z system grzewczym ograniczymy do sporadycznych przeglądów pieca.

Zalety podłogówki na gaz

podłogówka na gaz rzeszów

podłogówka na gaz rzeszów

Podłogówka na gaz pozwala na uniknięcie niepotrzebnego stresu i dyskomfortu związanego z przychodzeniem do zimnego domu, gdzie dopiero trzeba podjąć szereg czynności, które pozwolą nam na uzyskanie względnego komfortu cieplnego po dłuższym czasie. Ogrzewanie podłogowe na gaz może zostać zaprogramowane, tak aby grzanie było podtrzymywane na minimalnym poziomie przez cały okres, gdy jesteśmy w pracy, a na godzinę przed naszym powrotem możliwe jest automatyczne zwiększenie temperatury. Zresztą podłogówka gazowa może po prostu włączyć się automatycznie w wyznaczonym czasie, podobnie jaki i wygasić swoje funkcje.

Gazowe ogrzewanie podłogowe nie wymaga również istnienia specjalnych pomieszczeń do zamontowania pieca. Współczesne kotły gazowe mają niewielkie rozmiary i są na tyle estetyczne, że bez problemu można je zamontować nawet w korytarzu czy pokoju dziennym. Dodatkowo nie ma również potrzeby, aby tworzyć zewnętrze pomieszczenie do przechowywania paliwa, jak byłoby w przypadku kotła na drewno. Co więcej nie ma także żadnego problemu z koniecznością przygotowania surowca, co zwykle wiąże się z dużym nakładem sił i czasu.

Podłogówka na gaz Rzeszów

Co jednak ogrzewanie podłogowe na gaz daje w zamiana, a raczej co my ze swojej strony musimy poświęcić? Przede wszystkim pieniądze. Droga jest nie tylko sama instalacja, ale głównie sam zakup gazu. Jego ceny od lat są wysokie, a nic nie zapowiada odwrócenie tej tendencji. Mimo swoich wad gazowe ogrzewanie podłogowe to system, który szturmem wdziera się do polskich domów. Jeśli Ty również chcesz zainstalować podłogówkę na gaz w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu!

12Cze/19
instalacje podłogowe

Instalacje podłogowe Rzeszów

Instalacje podłogowe to ostatnio jedne z popularniejszych systemów funkcjonujących na współczesnym rynku grzewczym. Zwiększająca się ilość montowanych instalacji podłogowych w nowych budynkach jednorodzinnych świadczy o przewadze korzyści czerpanych z podłogówki nad jej wadami, które oczywiście, także funkcjonują.

Zalety ogrzewania podłogowego

Do głównych zalet, jakie generuje ogrzewanie podłogowe zalicza się zmniejszenie kosztów ponoszonych na eksploatacje ogrzewania, a do tego równoczesne zapewnienie osiągania odpowiedniego komfortu cieplnego, właściwego dla każdego człowieka. Ogrzewanie podłogowe to także możliwość znacznego zwiększenia higieniczności pomieszczeń, w których niweluje się środowisko przyczyniające się do rozwijania się grzybów, pleśni i bakterii. Instalacje podłogowe umożliwiają również ograniczenie rozwijania się zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry. Wymuszony ruch powietrza, unosi z podłogi i ścian, drobinki kurzu, roztocza i inne alergeny. Nie jest to pozytywne zjawisko dla alergików i astmatyków, a wiec montaż podłogówki to idealne rozwiązanie.

instalacje podłogowe rzeszów

Wiele korzyści osiąganych z podłogówki jest wspólnych dla wszystkich typów instalacji podłogowych. Jednakże jest wiele osobnych zalet i wad, które istnieją i obowiązują różne rodzaje ogrzewania podłogowego. Zasadniczo istnieją dwa główne typy instalacji podłogowych: ogrzewanie wodne i ogrzewanie elektryczne. Pierwszy z wymienionych rodzajów jest tańszy w montażu, zakupie i eksploatacji, ale jednocześnie jego montaż jest problematyczny ,zwłaszcza w budynkach starego typu lub w obiektach z ograniczoną nośnością stropu. Ogrzewanie elektryczne nie ma tej wady, bez problemu można montować je w budynkach wielokondygnacyjnych, a montaż jest bardzo łatwy i bezproblemowy, niestety równocześnie ogrzewanie tego typu jest bardzo drogie w eksploatacji.

Instalacje podłogowe Rzeszów

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać? Na jaki rodzaj finalnie się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie nie jest proste i jednoznaczne dla każdego. Inwestor powinien sam rozważyć możliwości finansowe oraz korzyści i wady które są dla niego najważniejsze i w oparciu o i indywidualne specjalizacje, podjąć decyzję. Przed podjęciem decyzji warto znać szacunkowy koszt podłogówki – w tym celu zachęcamy do kontaktu z naszym biurem! Nasi eksperci sporządzą dla Państwa darmową, niezobowiązującą wycenę!

15Kwi/19
zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie bez widocznych grzejników to marzenie każdej eleganckiej pani domu. Oczywiście technologia umożliwiająca taką sytuację jest możliwa, a nawet bardzo popularna, nie tylko ze względu na swoją wysoka estetykę, która jest istotną zaletą, jednak nie jedyną. Kolejna istotna zaletą jest opłacalność ogrzewania podłogowego. Szczególnie jeśli wybierzemy ogrzewanie podłogowe wodne i połączymy go z kotłem na drewno lub węgiel, niskie koszty ponoszone na eksploatacje ogrzewania zaskoczą nas bardzo pozytywnie. Do możliwości współpracy z kotłami na tanie paliwo dochodzi także praca na niskim temperaturach i co za tym idzie zmniejszone zużycie paliwa. Ogrzewanie podłogowe wydaje się mieć świetne umocowanie ekonomiczne. Ale czy to już wszystkie zalety podłogówki?

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego to z całą pewnością nie tylko ekonomia oraz estetyka. To także wysoka higiena używania tego typu instalacji. Podłogówka pozwala pozbyć się pleśni, grzybów i bakterii z powietrza oraz podłóg. Ta zaleta jest szczególnie istotna w pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy oczywiście łazienka. Wśród innych korzyści z podłogówki znajdziemy także ułatwienia dla alergików oraz astmatyków, a także dla wszystkich tych, którzy cierpią na problemy z górnymi drogami oddechowymi. Jak to się dzieje? Zalety ogrzewania podłogowego to ograniczenie zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepłego powietrza do góry. Dzięki temu w powietrze nie wzbija się także kurz czy roztocza. Ponadto zalety podłogówki to także utrzymywanie naturalnego stopnia wilgoci w powietrzu, którym oddychają mieszkańcy, co niweluje dolegliwości związane z przesuszeniem powietrza.

zalety ogrzewania podłogowego

zalety ogrzewania podłogowego

Darmowa wycena podłogówki

Reasumując, popularność ogrzewania podłogowego nie wzięła się znikąd. Jakieś jego cechy musiały sprawić, iż podłogówka jest wyborem wielu, zadowolonych konsumentów, którzy nie tylko wybrali instalację podłogową, ale także cały czas są usatysfakcjonowani z jej pracy oraz zapewnianego przez nią komfortu.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę podłogówki! Nie zwlekaj!

29Mar/19
twarda woda a ogrzewanie podłogowe

Twarda woda a ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest ostatnio najbardziej popularnym rozwiązaniem na równomierne rozprowadzenie ciepła i ogrzanie całej kubatury budynku. System jest niskotemperaturowy, dzięki czemu unika się przegrzewania pomieszczeń. Dodatkowo umieszczenie rurociągu grzewczego pod podłogą pozwala na zaoszczędzenie powierzchni czynnej. Decydując się na takie rozwiązanie musimy być świadomi, że jest to instalacja, która powinna być dokładnie przemyślana, ponieważ ze względu na rozmieszczenie nie będzie możliwa jej naprawa, bądź wymiana bez rozkuwania tynku i warstwy betonu.

Co warto wiedzieć przed instalacją ogrzewania podłogowego?

Przed końcowym montażem instalacji powinniśmy zorientować się, jakie parametry powinny być zachowane, aby całość mogła pracować skutecznie i bezawaryjnie. Instalacja ogrzewania podłogowego jako medium grzewcze wykorzystuje zazwyczaj wodę. Ze względu na brak możliwości odprowadzania ewentualnych zanieczyszczeń poprzez zawory spustowe (które w standardowych instalacjach grzejnikowych umieszczane są poniżej) woda powinna spełniać określone normy. Zazwyczaj są one określane przez producentów i są uwarunkowaniem gwarancji.

Twarda woda a ogrzewanie podłogowe

Głównym problemem wody bez względu na rodzaj ujęcia, jest jej nadmierna twardość. Objawia się ona osadami na bateriach, kabinach prysznicowych, czy kamieniem w czajniku. To czego nie zauważamy to zmniejszanie przekrojów rurociągów instalacyjnych. Aby temu zapobiec najczęściej montuje się zmiękczacze wody. Są to kompaktowe urządzenia usuwające jony wapnia i magnezu odpowiadające za twardość wody.

Jak działa zmiękczacz wody?

Zmiękczacze wody pracują na zasadzie wymiany jonowej. Po wyczerpaniu swojej zdolności jonowymiennej przechodzą w cykl regeneracji, która polega na zasysaniu solanki i przepłukiwaniu wodą. Po tym procesie, trwającym ok. 1 godziny zmiękczacz jest gotowy do dalszej pracy. Częstotliwość regeneracji zależy od zużycia wody, twardości oraz modelu zmiękczacza i wynosi średnio ok. 4 dni.

Jaki filtr wody wybrać?

Obecny rynek jest przesycony modelami z różnych półek cenowych. W przypadku filtrów do wody nie warto decydować się na najtańsze rozwiązanie, ponieważ zazwyczaj tani filtr będzie drogi w eksploatacji oraz bardzo awaryjny. Z pewnością świetnym wyborem, potwierdzonym przez liczne pozytywne opinie instalatorów, będzie wybór zmiękczacza wody firmy EcoWater. Amerykański producent zapewnia 10-letnią gwarancję oraz wysoką jakość pracy połączoną z naprawdę niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Średni miesięczny koszt pracy urządzenia to ok. 15 zł łącznie z energią elektryczną, wodą popłuczną oraz solą. Główną zaletą zmiękczaczy EcoWater to skuteczność pracy nawet przez 20 lat.

odkamienianie wody

Skutki twardej wody dla ogrzewania domu

Co się stanie jeżeli nie zamontujemy zmiękczacz wody? Po podgrzaniu wody w instalacji wytrąci się kamień kotłowy. Niewielka ilość, bo ok. 18 mg CaCO3/l może generować wystąpienie nawet 10 g osadu. Przekrój wewnętrzny rurki grzewczej zmniejszony o 1 mm, powoduje 4-krotne obniżenie wartości współczynnika przenikania ciepła i nawet o 5% wzrost kosztów eksploatacyjnych.

04Mar/19
zasada działania rekuperatora

Zasada działania rekuperatora

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz poszczególnych systemów grzewczych, a także systematyczne dążenie inwestorów i użytkowników budynków mieszkalnych do ograniczenia wydatków ponoszonych na codzienna eksploatacje powodują wzrost zainteresowania nowymi technologiami. Wśród najbardziej popularnych technologii umożliwiających ograniczenie strat cieplnych, a co za tym idzie oszczędności na opłatach eksploatacyjnych instalacji grzewczych są rekuperatory.

Czym jest rekuperator?

Czym jednak jest owy rekuperator? Inaczej określa się go jako wymiennik ciepła i stanowi element instalacji wentylacyjnej opartej o zasadę mechanicznego działania.

Zasada działania rekuperatora

Zasada działanie rekuperatora jest stosunkowo prosta i sprowadza się do nieskomplikowanego działania wpompowywania i wypompowywania powietrza. Istotne są tu jednak pewne szczegóły. Otóż strumień powietrza z wewnątrz budynku, uznanego za zużyte, ale jednocześnie już ogrzanego zostaje wypompowany na zewnątrz. Sprowadza się to do oczywistej straty energii wydatkowanej już na ogrzanie owej porcji powietrza wydalonego. Aby ograniczyć takie straty ciepło z powietrza wypompowywanego, w rekuperatorze, a dokładniej w wymienniku ciepła znajdującym się w środku rekuperatora, zostaje przekazane drugiemu strumieniowi powietrz. Ten drugi strumień pochodzi z zewnątrz budynku, jest świeży ale jednocześnie zimny. Dzięki procesowi ogrzania go, do pomieszczeń napływa świeże powietrze, już wstępnie ogrzane przy wykorzystaniu energii wcześniej wydatkowanej.

zasada działania rekuperatora

zasada działania rekuperatora

Zasada działania rekuperatora jest, więc jedynie działaniem mającym na celu odzyskiwanie ciepła z powietrza zużytego i wcześniej nagrzanego w budynku. Zasadniczo rekuperator składa się z wymiennika ciepła, najczęściej o konstrukcji przeciwprądowej, uważanej za najwydajniejszą, dwóch wentylatorów, automatyki sterującej, filtrów oraz fakultatywnie podzespołów. Ważny w całym systemie działania rekuperatora jest moment oddawania ciepła z powietrza zużytego do powietrza świeżego. Zachodzi on dzięki zastosowaniu cienkiej płytki, z tworzywa sztucznego oddzielającej szczelnie dwa strumienie: powietrze wpompowywane i wypompowywane. Szczelność uniemożliwiająca mieszanie się powietrza, musi jednak pozawalać na przenikanie ciepła.

To jak działa rekuperator jest jednak w dużym stopniu uzależnione od poprawności montażu rekuperatora oraz jego podpięcia do sieci.

03Sty/19
rozwiązania smart home

Rozwiązania smart home Rzeszów

Rozwiązania smart home podbijają serca coraz większej liczby inwestorów na całym świecie. Także w Polsce coraz częściej pojawiają się budynki, w których zdecydowano się wykorzystać rozwiązania smart home. Nie jest to już więc rozwiązanie egzotyczne i niejako zarezerwowane dla krajów wysoko rozwiniętych.

Elementy smart home

Zestaw smart home może wiązać się z wykorzystaniem pojedynczych urządzeń, sterowanych niezależnie bądź z zamontowaniem całych kompleksowych instalacji. Rozwiązania smart home najlepiej jednak sprawdzają się w kompleksowych systemach. Wprawdzie pojedyncze urządzenie może ułatwić funkcjonowanie i korzystanie z domu, ale inteligentny dom to przede wszystkim całościowe zarządzanie. Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność i możliwe obniżenie kosztów najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie jak największej ilości instalacji pozwalających na zarządzanie systemami w domu, jak i na zewnątrz, typu systemy monitoringu czy alarmy.

rozwiązania smart home rzeszów

Co więc składa się na smart home? W przypadku, kiedy za system smart home uznamy kompleksowy system instalacji połączonych przy pomocy wi-fi w jedną sieć, to do najpopularniejszych instalacji wchodzących w jej skład można zaliczyć ogrzewanie, oświetlenie, system elektryczny oraz urządzenia alarmowe i monitoring. System smart home można uzupełnić także o instalację przeciwpożarową, systemu audio-video czy różnego typu instalacje ogrodowe.

Jakie zalety mają rozwiązania smart home?

Systemy smart home pozwalają na ewidentne polepszenie komfortu korzystania z instalacji domowych. Co więcej, systemy te mogą być dopasowywane do indywidualnych preferencji, stylu dnia i pracy użytkowników. Sztandarowym hasłem systemów smart home jest pełne zindywidualizowanie i dopasowanie do potrzeb.

Jednakże główną zaletą przemawiającą za zastosowaniem sytemu smart home są spore oszczędności finansowe. Osoba użytkująca instalacje może cieszyć się komfortem obsługi bezwysiłkowych systemów, które jednocześnie zmniejszają koszty eksploatacji i wielkość poboru energii elektrycznej.

Rozwiązania smart home a podłogówka

Rozwiązania smart home stanowią idealna alternatywę dla tradycyjnych instalacji zwykle stosowanych w budynkach mieszkalnych. Jednocześnie smart home nadaje się znakomicie do współpracy z nowymi technologiami w energooszczędnych domach pasywnych. Ogrzewanie podłogowe to system, który doskonale sprawdza się w połączeniu ze smart home. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu podłogówki!

07Lis/18
zestaw inteligentnego domu

Zestaw inteligentnego domu

System inteligentnego domu stanowi jedno z wielu marzeń użytkowników domów jednorodzinnych. Ogromny komfort, oszczędność czasu i kosztów ponoszonych na opłaty eksploatacyjne to jedne z niewątpliwych zalet takiego rozwiązania. Co to jednak dokładnie jest smarth home i co wchodzi w skład inteligentnego domu? Pytanie to jest istotne, a odpowiedź niekoniecznie jednoznaczna. Jako zestaw smart home możemy określić zarówno pojedyncze elementy takie jak np. inteligentne gniazdka czy kamery z czujnikami ruchu, jak i całe instalacje, np. oświetleniowa czy audio-video. Równocześnie smart home to także określenie na całościowy system zawierający wszystkie dostępne instalacje, usprawniające wszystkie lub znaczącą większość codziennych czynności domowych.

Continue reading

08Paź/18
ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne to jedne z typów ogrzewania płaszczyznowego, bardzo popularnego w ostatnich kilku latach w nowym budownictwie w Polsce. Inwestorzy coraz chętniej sięgają po nowe technologie, poszukując nowych rozwiązań dla komfortowego i taniego ogrzewania budynków. Jednym z takich właśnie nowych technik grzewczych są panele grzewcze montowane na ścianie.

Continue reading