07Lis/18
zestaw inteligentnego domu

Zestaw inteligentnego domu

System inteligentnego domu stanowi jedno z wielu marzeń użytkowników domów jednorodzinnych. Ogromny komfort, oszczędność czasu i kosztów ponoszonych na opłaty eksploatacyjne to jedne z niewątpliwych zalet takiego rozwiązania. Co to jednak dokładnie jest smarth home i co wchodzi w skład inteligentnego domu? Pytanie to jest istotne, a odpowiedź niekoniecznie jednoznaczna. Jako zestaw smart home możemy określić zarówno pojedyncze elementy takie jak np. inteligentne gniazdka czy kamery z czujnikami ruchu, jak i całe instalacje, np. oświetleniowa czy audio-video. Równocześnie smart home to także określenie na całościowy system zawierający wszystkie dostępne instalacje, usprawniające wszystkie lub znaczącą większość codziennych czynności domowych.

Continue reading

08Paź/18
ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne to jedne z typów ogrzewania płaszczyznowego, bardzo popularnego w ostatnich kilku latach w nowym budownictwie w Polsce. Inwestorzy coraz chętniej sięgają po nowe technologie, poszukując nowych rozwiązań dla komfortowego i taniego ogrzewania budynków. Jednym z takich właśnie nowych technik grzewczych są panele grzewcze montowane na ścianie.

Continue reading

02Sie/18
gruntowa pompa ciepła

Gruntowa pompa ciepła

Kwestie pomp ciepła zaczynają być coraz częściej podnoszone w ogólnych dyskusjach, z uwagi na stały i dość skokowy wzrost kosztów ogrzewania dotychczasowymi, tradycyjnymi systemami grzewczymi. Również nastawienie na ekologię i ochronę środowiska nie pozostaje bez echa, a komfortowe w użyciu i bezpieczne dla środowiska, a co więcej czerpiące z odnawialnych źródeł energii pompy ciepła wydają się być rozwiązaniem idealnym.

Budowa pomp ciepła

gruntowa pompa ciepła

Pompa ciepła sama w sobie nie generuje ciepła, jest jedynie jego przekaźnikiem. Cały system zaś, w obrębie którego funkcjonuje pompa składa się z trzech podstawowych elementów: źródła dolnego, źródła górnego oraz samej pompy ciepła. Rodzaje pomp ciepła uzależnione są od wykorzystywanego przez nich dolnego źródła ciepła. Najbardziej wydajnym rodzajem jest gruntowa pompa ciepła, czerpiąca energię z ziemi.

Zasada działania gruntowej pompy ciepła

To, jak działa gruntowa pompa ciepła opiera się na stosunkowo prostych założeniach. Pompa sama w sobie nie generuje ciepła a jedynie pobiera je z otoczenia, przekształca i przekazuje do instalacji grzewczej. Montaż gruntowej pompy ciepła związany jest ze stworzeniem odpowiednich punktów poboru energii z gruntu. Jednak to odpowiednio dobrane źródło dolne, posiadające wystarczającą pojemność i temperaturę gwarantuje ilość pozyskiwanej energii moc jaką może osiągać pompa.

Instalacja gruntowej pompy ciepła

Jednym z podstawowych elementów, na które warto zwrócić uwagę jest, obok przemyślanego doboru rodzaju instalacji i pompy ciepła, jest montaż. Poprawna instalacja gruntowej pompy ciepła będzie miała generalne znaczenie w jej długotrwałym i bezawaryjnym funkcjonowaniu, a także w późniejszych kosztach pozyskania ciepła i rozprowadzenia go w budynku.

Koszt gruntowej pompy ciepła

Cena gruntowej pompy ciepła uzależniona jest od producenta, stopnia skomplikowania instalacji i przyłączy oraz pojemności dodatkowego zasobnika ciepłej wody.

Gruntowa pompa ciepła to rozwiązanie dla osób, które budując nowy dom, chcą maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje współczesna technologia, a jednocześnie tanio i ekologicznie ogrzać swoje mieszkanie.

Zobacz również: długość pętli ogrzewania podłogowego, pompy ciepła instalatorzy.

03Lip/18
pompy ciepła instalatorzy

Pompy ciepła instalatorzy

Pompa cieplna jest elementem składowym całego systemu, na który składa się jeszcze dolne źródło oraz cała instalacja grzewcza. Aby uzyskać odpowiedni efekt konieczne jest odpowiednie dobranie wszystkich możliwych części, kierując się szczegółowymi wyliczeniami, oraz prawidłowe przeprowadzenie montażu. Nawet najlepsze, najdroższe i najnowocześniejsze urządzenia nie zniwelują błędów zrobionych przy montażu pompy ciepła. Z tego też powodu warto jest zainwestować czas i pieniądze w znalezienie konkretnej firmy stanowiącej wykonawcę pompy ciepła.

Continue reading

16Kwi/18
kable grzejne

Kable grzejne

Podłogowe ogrzewanie elektryczne jest wygodne w użytkowaniu i zapewnia efekt ciepłej podłogi. Jego najważniejszym elementem są kable grzejne. Kable grzewcze trzeba dobrać w zależności od rodzaju pomieszczenia i podłogi. Przewody grzejne różnią się mocą, np. dla podłóg wykończonych wykładziną dywanową stosuje się elektryczne kable grzewcze o mocy 10 – 18W/m, do podłóg wykończonych terakotą o mocy od 10 – 20 W/m.

Kable grzejne do ogrzewania podłogowego znajdują się także w matach elektrycznych do podłogówki. Jednostronnie zasilane maty grzewcze posiadają dwużyłowy kabel grzejny, dwustronnie zasilane maty grzewcze – jednożyłowy z dwoma przewodami zasilającymi.

Układanie kabli grzejnych

Kable grzejne powinny być układane przy zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy nimi (najwyżej 20 centymetrów), a także w bezpiecznej odległości od studzienki lub stałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Kabli nie można przecinać! Ich ułożenie musi być prawidłowe, bo tylko wtedy ogrzewanie może działać tak jak tego oczekujemy.

Kable grzewcze do ogrzewania podłogowego muszą być położone w wylewce, umocowane taśmą montażową lub opaską zaciskową. Jeśli są układane na styropianie, pomocne są bloki styropianu z wypustkami, między które wkłada się kable i nie potrzebują dodatkowego mocowania. Na kable wylewa się masę betonową. Przewody grzejne podłącza się do instalacji za pomocą regulatora temperatury.

Położenie kabli grzejnych należy zlecić fachowcom

Rozłożenie kabli grzejnych musi być wykonane zgodnie z planem pomieszczenia. Nie kładzie się kabli pod dużymi meblami, typu szafa, ani pod stałą zabudową, typu wanna. Podłączenie instalacji i sprawdzenie jej funkcjonowania należy powierzyć fachowcowi. Na koniec pozostaje jeszcze ustawienie odpowiedniej temperatury. Jej dobór zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju pomieszczenia.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją elektrycznego ogrzewania podłogowego to zapraszamy do kontaktu! Oferujemy darmową wycenę i fachowe doradztwo! Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, dotyczącymi tematów takich jak: ogrzewanie podłogowe na mokro i sucho czy kalkulator ogrzewania podłogowego.

13Gru/17
Ogrzewanie podłogowe na mokro i sucho

Ogrzewanie podłogowe na mokro i sucho

Continue reading

06Lis/17
Ekonomiczne zarządzanie ogrzewaniem

Ekonomiczne zarządzanie ogrzewaniem

Continue reading

19Wrz/17
Nożyce do rur Rzeszów

Nożyce do rur

Continue reading