dotacja-na-fotowoltaike

Nie da się ukryć, że odnawialne źródła energii stale zyskują na uznaniu w związku z tym warto pomyśleć o zainwestowaniu w fotowoltaikę. Panele słoneczne to bardzo ciekawe urządzenia, które zamontowane na dachach naszych domów czy budynków gospodarczych mogą produkować ogromne ilości energii elektrycznej. Koszty stworzenia takowych instalacji początkowo mogą wydawać się bardzo duże. Jednak można starać się o dofinansowanie, które bez wątpienia będzie dla nas dużym wsparciem.

dofinansowanie-na-fotowoltaikeDotacja na panele fotowoltaiczne

Zasada działania fotowoltaiki jest ogólnie dość prosta. Instalacja składa się z paneli słonecznych, które wchodzą w interakcję z fotonami. Efekt jest taki, że powstaje napięcie prądu stałego. Czasami już nawet kilka paneli słonecznych jest w stanie produkować tyle energii, aby można było zasilać wiele urządzeń elektrycznych, z jakimi mamy do czynienia w naszych domach. Zakup paneli może w dużym stopniu nadwerężyć nasz domowy budżet. Biorąc udział w takich projektach jak „Mój prąd” lub programie „Czyste powietrze” możemy liczyć na uzyskanie dodatkowych funduszy, które pozwolą na pokrywanie sporej części wydatków związanych z zakupem instalacji fotowoltaicznych.

Dotacje do fotowoltaiki – koszty kwalifikowane

Kosztami kwalifikowanymi w większości realizowanych projektów mających na celu udzielenie wsparcia finansowego dla zainteresowanych fotowoltaiką są koszty zakupu oraz montażu paneli. W programie „Mój prąd” w wersji 2.0 można było uzyskiwać dofinansowanie w wysokości maksymalnej wynoszącej 5 tysięcy złotych. Natomiast obecnie realizowana jest już trzecia edycja tegoż programu. Każdego dnia wiele nowych osób decyduje się na wzięcie udziału  w tym programie. Nie da się ukryć, że nawet kwota, o której wcześniej wspomniano może w dużym stopniu wspomagać osoby, które są zainteresowane montażem fotowoltaiki w swoim domu czy też firmie.