instalacja podłogowa

Instalacja podłogowa to obecnie rozwiązanie coraz chętniej przyjmowane przez większość osób budujących nowe budynki mieszkalne, ale coraz chętniej wykorzystuje się ogrzewanie podłogowe także przy budownictwie usługowym oraz w niewielu przypadkach przy budownictwie przemysłowym. Do tej pory największymi odbiorcami rozwiązań grzewczych powierzchniowych są jednak inwestorzy indywidualni tworzących na potrzeby budownictwa mieszkaniowego.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe zapewnia wysoki komfort cieplny przy jednoczesnych oszczędnościach z zakresu kosztów ponoszonych na eksploatację ogrzewania. Niezależnie od tego z jakimi rodzajami ogrzewania podłogowego mamy do czynienia, koszty zakupu paliwa grzewczego będą niższe niż przy tradycyjnych systemach grzewczych, opartych o grzejniki ścienne. Sytuacja taka powstaje w wyniku tego iż ogrzewanie podłogowe pracuje na stosunkowo niskich temperaturach, zwłaszcza jeśli porównamy je do temperatur na jakich pracuje ogrzewanie tradycyjne.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

instalacja podłogowa rzeszów

instalacja podłogowa rzeszów

Rodzaje ogrzewania podłogowego jakie są obecnie dostępne na rynku instalacji grzewczych to przede wszystkim dwa główne typu: ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne. Poszczególne typy instalacji podłogowych w ogólnych zrębach opierają się na podobnych zasadach działania, jednak mają pewne wady i zalety, które nawet w znaczącym stopniu potrafią je różnić. Przykładowo ogrzewanie podłogowe wodne może bez problemów współpracować z różnymi kotłami grzewczymi, np. kotłami na drewno czy pompami ciepła, zaś ogrzewanie podłogowe elektryczne nie może być podłączone do żadnego innego źródła ciepła, jak tylko do pieca elektrycznego.

Instalacja podłogowa Rzeszów

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, który typ stanowi najlepsze rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każdy inwestor będzie miał zupełnie odrębne priorytety, decydujące o wyborze konkretnego systemu grzewczego. Jeśli masz wątpliwości co do ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!