instalacje podłogowe

Instalacje podłogowe to ostatnio jedne z popularniejszych systemów funkcjonujących na współczesnym rynku grzewczym. Zwiększająca się ilość montowanych instalacji podłogowych w nowych budynkach jednorodzinnych świadczy o przewadze korzyści czerpanych z podłogówki nad jej wadami, które oczywiście, także funkcjonują.

Zalety ogrzewania podłogowego

Do głównych zalet, jakie generuje ogrzewanie podłogowe zalicza się zmniejszenie kosztów ponoszonych na eksploatacje ogrzewania, a do tego równoczesne zapewnienie osiągania odpowiedniego komfortu cieplnego, właściwego dla każdego człowieka. Ogrzewanie podłogowe to także możliwość znacznego zwiększenia higieniczności pomieszczeń, w których niweluje się środowisko przyczyniające się do rozwijania się grzybów, pleśni i bakterii. Instalacje podłogowe umożliwiają również ograniczenie rozwijania się zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry. Wymuszony ruch powietrza, unosi z podłogi i ścian, drobinki kurzu, roztocza i inne alergeny. Nie jest to pozytywne zjawisko dla alergików i astmatyków, a wiec montaż podłogówki to idealne rozwiązanie.

instalacje podłogowe rzeszów

Wiele korzyści osiąganych z podłogówki jest wspólnych dla wszystkich typów instalacji podłogowych. Jednakże jest wiele osobnych zalet i wad, które istnieją i obowiązują różne rodzaje ogrzewania podłogowego. Zasadniczo istnieją dwa główne typy instalacji podłogowych: ogrzewanie wodne i ogrzewanie elektryczne. Pierwszy z wymienionych rodzajów jest tańszy w montażu, zakupie i eksploatacji, ale jednocześnie jego montaż jest problematyczny ,zwłaszcza w budynkach starego typu lub w obiektach z ograniczoną nośnością stropu. Ogrzewanie elektryczne nie ma tej wady, bez problemu można montować je w budynkach wielokondygnacyjnych, a montaż jest bardzo łatwy i bezproblemowy, niestety równocześnie ogrzewanie tego typu jest bardzo drogie w eksploatacji.

Instalacje podłogowe Rzeszów

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać? Na jaki rodzaj finalnie się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie nie jest proste i jednoznaczne dla każdego. Inwestor powinien sam rozważyć możliwości finansowe oraz korzyści i wady które są dla niego najważniejsze i w oparciu o i indywidualne specjalizacje, podjąć decyzję. Przed podjęciem decyzji warto znać szacunkowy koszt podłogówki – w tym celu zachęcamy do kontaktu z naszym biurem! Nasi eksperci sporządzą dla Państwa darmową, niezobowiązującą wycenę!