lampy dekoracyjne do biura

Pomieszczenie, czy to w domu, mieszkaniu czy biurze, nie może być w pełni funkcjonalne bez oświetlenia. Odpowiednie lampy dekoracyjne to klucz do osiągnięcia niepowtarzalnego charakteru wnętrza. Oprócz odpowiedniego światła dopasowanego do funkcji, jaką ma spełniać, jego barwy i mocy, nie bez znaczenia jest także wygląd jego źródła, czyli lampy.

Lampy w stylu Art Deco

Art Deco jest przede wszystkim synonimem klasycznego luksusu, a wnętrza w tym stylu wyróżniają się funkcjonalnością, elegancją i harmonią. W ostatnich latach obserwujemy wielki powrót tego kierunku wywodzącego się z dwudziestolecia międzywojennego kiedy to początek ma produkcja wyrobów zdobniczych na skalę przemysłową. Art Deco to styl luksusowy, klasyczne formy i staranne wykonanie, złote i srebrne zdobienia, inkrustacje z kości słoniowej, szlachetnych odmian drewna, metalu i szkła. Lampy Art Deco inspirowane tym okresem mają często formy proste i czyste, wykonane z polerowanego na złoto mosiądzu lub chromowanych metali, dopracowane w każdym calu. Na uwagę zasługują lampy z figuralnymi rzeźbami przy podstawach i szklanymi kloszami w formie kuli.

Lampy stołowe Murano

Szkło Murano czy Szkło Weneckie, jest rodzajem szkła produkowanego w Wenecji i okolicach, a pierwotnie na malutkiej wyspie Murano. Wyspa ta już dawno została okrzyknięta kolebką szklarstwa artystycznego. Powstające tam wyrafinowane produkty zostały szeroko rozpowszechnione i uważane, są za najlepsze na świecie. Mało osób kojarzy szkło weneckie z lampami w stylu Murano. Jednak rzemieślnicy z Murano tworzą, nie tylko klosze do niewielkich lamp stołowych czy lamp wiszących, ale także całe rozbudowane i fantazyjnie uformowane żyrandole, będące swoistą wiszącą instalacją rzeźbiarską.

Lampy witrażowe Tiffany

Louis Comfort Tiffany — twórca pierwszych lamp witrażowych, tworzył na początku XX wieku. To od jego nazwiska dzisiejsze stylowe lampy witrażowe noszą nazwę Tiffany. Obecnie mamy ogromny wybór dostępnych modeli i wzorów tych lamp stołowych Tiffany, a kolorystykę możemy swobodnie dobrać do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Niesamowita jest gra światła przedostającego się przez wiele kolorowych szkiełek w witrażowym kloszu lampy w stylu Tiffany.

lampy do sypialni

Lampy stołowe to zdecydowanie niebanalny dodatek, który doda uroku niejednemu salonowi czy sypialni.

Lampy w stylu loft

Styl loft zwany także industrialnym charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, minimalizmem i surowością. We wnętrzu w stylu loft królują designerskie meble, lecz nie jest ich za dużo. Dodatki dekoracyjne nie mogą być zbyt małe i drobne, ponieważ po prostu nie będą widoczne i nie spełnią swej funkcji. Dlatego lampy loftowe to zazwyczaj duże metalowe klosze zawieszone na łańcuchach czy metalowe lub drewniane statywy z metalowymi okuciami.

Stylistyka lamp do domu idealnie dopełnia każdą aranżacje i przestrzeń. Dlatego warto zapoznać się również z nami lampami takimi jak:

  • lampy podłogowe,
  • lampy wiszące,
  • lampy witrażowe,
  • lampy mosiężne,
  • lampy do domu,
  • lampy do biura,

Lampy gabinetowe bankierki

lampa gabinetowa

Lampa do biura bankierka w kolorze szmaragdowym

Lampy gabinetowe nazywane również lampami notarialnymi lub bankierskimi, swój początek mają w latach 20. i 30. XX w. kiedy to stosowane były w biurowcach, sądach i kancelariach, a przede wszystkim w bankach (stąd ich nazwa). Najczęściej były to lampy mosiężne z podłużny zielonym klosz. Dają światło typowo robocze, skierowane w dół, idealne do pracy lub czytania, szczególnie przydatne w pochmurne dni lub wieczorami. Lampy bankierskie z zielonym lub koniakowym kloszem są kultowymi i bardzo popularnymi elementami wystroju.

Lampy dekoracyjne idealnie pasują do eleganckiego domowego gabinetu czy firmowego biura.