maty elektryczne

Ogrzewanie podłogowe przez wielu uznawane jest za najlepszą formę instalacji grzewczej, jaka jest obecnie powszechnie dostępna dla budynków mieszkalnych. Wielu inwestorów korzysta z tego typu rozwiązań w nowych budynkach ale również spora ich ilość nie może skorzystać z dobrodziejstw podłogówki wodnej. Związane jest to z dużym ciężarem jaki ma wylewka jastrychowa, w której zatapia się rury grzewcze.

Maty elektryczne

Rozwiązaniem mogą być maty elektryczne. Te elementy instalacji grzewczej współpracują nierozłącznie z energią elektryczną i razem tworzą elektryczną podłogówkę. Umożliwiają one położenie niezbyt ciężkiej i bardzo niewysokiej instalacji grzewczej podłogowej. Jednocześnie maty grzewcze mogą być zamontowane w technologii suchej co dodatkowo obniża ciężar ogrzewania.

maty elektryczne rzeszówMaty grzewcze dostępne na rynku mogą zawierać w sobie już elementy izolacji, w wyniku czego sam proces montażu jest łatwy i szybki. Proste rozkładanie mat znacznie przyśpiesza tempo prac fachowców oraz zwiększa poziom dokładności w rozłożeniu pętli grzewczych. Maty grzewcze można ciąć, dowolnie skracać i dosztukowywać, nawet niewielkimi fragmentami, istotne jest tylko aby nie uszkadzać fragmentów z przewodami grzewczymi.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe elektryczne i maty grzewcze w zabudowie suchej pozwalają na wykorzystanie innych pokryć podłogi niż dedykowane dla ogrzewania podłogowego wodnego, płytki ceramiczne. W takim przypadku możemy bez obaw kłaść na podłogę drewno, panele czy nawet wykładzinę i dywany. Przy ogrzewaniu wodnym tego typu pokrcia, nawet jeśli są dostosowane do podłogówki, zaburzają jej pracę, w mniejszym lub większym stopniu. Przy matach grzewczych w zabudowie suchej przewodzenie ciepła jest zwiększone do maksimum.

Niestety ogrzewanie podłogowe, które opiera się o system mat grzewczych zasilanych energią elektryczną ma też swoje ciemne strony. Ten typ zasilania wymaga sporych nakładów finansowych, zwłaszcza jeśli porównamy go do ogrzewania podłogowego wodnego zasilanego kotłem na paliwa stałe, jak węgiel czy drewno. Jednakże specyfika działania podłogówki, czyli grzanie dużą powierzchnią oraz praca na niskich temperaturach sprawia, iż ogrzewanie podłogówką elektryczną jest znacznie tańsze niż ogrzewanie konwencjonalnymi systemami także korzystającymi z energii elektrycznej.

Zainteresowany? Napisz do nas po darmową, niezobowiązującą wycenę!