montaż ogrzewania podłogowego

W wielu miejscach w Internecie, wirtualni fachowcy radzą, aby nie być frajerami i samodzielnie podejść do banalnego zadania jakim jest montaż ogrzewania podłogowego we własnym domu. Przecież nikt nie zrobi tego lepiej, szybciej, taniej i dokładniej niż my sami. Prawda? Otóż nie do końca.

Instalacja podłogówki

Montaż ogrzewania podłogowego wydaje się być jednym z łatwiejszych i prostszych etapów w budowie domu mieszkalnego. Samo układanie pętli grzewczych sprowadza się do prowadzenia przewodów w określonym schemacie po liniach wyznaczonych na podkładach izolujących. Nic prostszego. Niestety w całym procesie instalacji jest kilka elementów, które sprawiają, że wcale nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

montaż ogrzewania podłogowego

montaż ogrzewania podłogowego

Po pierwsze przygotowanie schematu instalacji. Projekt ogrzewania podłogowego stanowi integralny element montażu ogrzewania podłogowego. Bez sporządzenia odpowiedniego planu nie ma szans stworzenia dobrego i efektywnego systemu grzewczego. To z kolei nie jest już takie proste jak układanie przewodów grzewczych na namalowanej kratownicy. To jak zamontować podłogówkę składa się także z doboru odpowiednich materiałów, które zapewnia długotrwałe użytkowania i współpracę instalacji z wybranym przez inwestora źródłem ciepła. Niestety do takich działań potrzebne jest już pewne doświadczenie i wiedza.

Montaż ogrzewania podłogowego we własnym zakresie może być dobrym pomysłem jeśli sami jesteśmy specjalistami z tego zakresu. Instalacja podłogówki jest wbrew pozorom, na kilku etapach dość wymagająca, a przede wszystkim niedociągnięcia na etapie montażu skutkują nieprzyjemnymi i kosztownymi awariami. To komu zlecić montaż podłogówki powinno być uzależnione od naszych możliwości finansowych, bierzmy jednak pod uwagę fakt, iż oszczędności na wykonaniu instalacji mogą się drastycznie zwiększyć przy szybkim, wymuszonym awarią- remoncie.

Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego i zastanawiasz się ile wyniesie w przypadku twojego domu lub mieszkania? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!