montaż pompy ciepła

Sposobów ogrzewania domu jest wiele. Ostatnio jednak rekordy popularności biją pompy ciepła. Są to urządzenia praktyczne i przydatne, niedrogie w codziennej eksploatacji. Zakup pompy ciepła jest poważną decyzją. Aby z czystym sumieniem zdecydować się na taką inwestycję warto przestudiować dostępne rodzaje pomp ciepła i poznać ich zalety. Poza samym doborem urządzenia niezwykle istotny jest jego prawidłowa instalacja. Montaż jest zazwyczaj wykonywany przez profesjonalną firmę – dostawcę urządzenia lub autoryzowanego przedstawiciela.. Serwisowanie takiego urządzenia oraz przeglądy dwa razy w roku to elementy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego instalatora. Główną zaletą tego systemu jest fakt, że instalacja pompy ciepła jest bardzo ekonomicznym ogrzewaniem dla domów jednorodzinnych. Do najczęściej wybieranych pomp ciepła należą pompy gruntowe oraz powietrzne. Ze względu na ograniczenia techniczne nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się wodne pompy ciepła.

salon-pokazowy-pompy-ciepla-rzeszow

Montaż pompy ciepła

Instalator pomp ciepła odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie montażu, co bezpośrednio wpływa na jej prawidłowe działanie. Z tego względu warto zdecydować się na profesjonalistę, który posiada odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w montażu pomp ciepła. Samodzielne montowanie może nie być w pełni skuteczne, a nawet doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Prawidłowo zamontowana pompa ciepła ogrzeje cały dom i sprawi, koszty ogrzewania będą znacznie niższe niż w przypadku innych źródeł ciepła

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła mają różnorodne zalety. Należą do nich:

* ekologiczność, ponieważ pompa nie emituje spalin;

* oszczędność – pompa nie pobiera dużych ilości energii;

* wygoda stosowania – jest to najbardziej energooszczędne urządzenie, które można znaleźć na rynku;

* bezpieczeństwo – nie stwarza żadnego ryzyka wybuchu pożaru czy zaczadzenia;

* wieloletnie użytkowanie.

Opłacalność pomp ciepła

Poza zaletami ekonomicznymi i wygodą użytkowania pompa ciepła zajmuje niewiele miejsca, nie trzeba mieć dużej kotłowni, by korzystać z takiego urządzenia. Pompy ciepła są rekomendowane przez ekspertów jako zielone źródło ciepła oraz najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania domu – dzięki nim nie trzeba płacić kroci za prąd czy gaz.

Montaż pompy ciepła Rzeszów

Rozważasz montaż pomp ciepła w swoim domu? Skontaktuj się z nami i zapytaj o darmową wycenę montażu pompy ciepła. Nasi specjaliści doradzą Ci najlepsze urządzenie oraz przeprowadzą przez proces zakupu i montażu.