montaż pompy ciepła

Sposobów ogrzewania domu jest wiele. Ostatnio jednak rekordy popularności biją pompy ciepła. Są to urządzenia praktyczne i przydatne, niedrogie w codziennej eksploatacji. Zakup takiego urządzenia jest poważną decyzją. Warto przestudiować wszelkie rodzaje pomp i poczytać o ich zaletach. Pompę kupuje się i montuje w domu. Montaż jest zazwyczaj wykonywany przez profesjonalną firmę. Serwisowanie takiego urządzenia oraz przeglądy dwa razy w roku także są ważne. Wiadomo, że instalacja pompy ciepła jest bardzo dobrym pomysłem osoby mieszkającej w domku jednorodzinnym. Pompy ciepła powietrze oraz pompy ciepła gruntowe są najczęściej kupowanymi urządzeniami. W sprzedaży są także pompy ciepła wodne, które także cieszą się pewnym zainteresowaniem klientów.

salon-pokazowy-pompy-ciepla-rzeszow

Montaż pompy ciepła

Instalator pomp ciepła wykona taki montaż szybko i skutecznie. Wyjątkowa jakość oraz solidność są zaletami takich pomp. Montaż pomp ciepła nie trwa długo, a specjalista wykona go zgodnie z regułami sztuki tak, aby pompa działała dobrze i świetnie ogrzewała każdy dom oraz podgrzewała wodę. O montaż pompy ciepła warto poprosić ekspertów. Samodzielne montowanie może nie być w pełni skuteczne. Pompa ciepła ogrzeje cały dom i sprawi, że nawet najbardziej sroga zima nie będzie groźna.

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła mają różnorodne zalety. Należą do nich:

* ekologiczność, ponieważ pompa nie emituje spalin

* oszczędność – pompa nie pobiera dużych ilości energii

* energooszczędność

* wygoda stosowania – jest to najbardziej energooszczędne urządzenie, które można znaleźć na rynku

* wygoda użytkowania

* bezpieczeństwo – nie stwarza żadnego ryzyka wybuchu pożaru czy zaczadzenia

* wieloletnie użytkowanie – z pompy można korzystać przez 30-40 lat, a czasami nawet przez 50 lat.

Opłacalność pomp ciepła

Łatwość montażu także jest zaletą. Poza tym pompa zajmuje niewiele miejsca, nie trzeba mieć dużej kotłowni, by korzystać z takiego urządzenia. Pompy ciepła są rekomendowane przez ekspertów – dzięki nim nie trzeba płacić kroci za prąd czy gaz. Zakup pompy z montażem nie jest tani, może kosztować od 35000 do 50000 złotych, ale jest to znakomita inwestycja.