ogrzewanie gazowe podłogowe

Ekologia i troska o środowisko to dwa słowa, które w ubiegłym roku chyba najczęściej padały razem z określeniami instalacji grzewczych. Zmiany klimatu i postępujące zanieczyszczenie środowiska, w tym głównie atmosfery sprawiają, iż ludzie coraz większą wagę przykładają do tego jak ogrzewają własne domy i mieszkania, i czy nie przyczynia się to do dalszej dewastacji planety. Ogrzewanie gazowe podłogowe uznaje się za jeden z bardziej ekologicznych sposobów na zapewnienie ogrzewania mieszkania.

Podłogówka na gaz

Podłogówka gazowa staje się idealnym wyjściem z sytuacji, jeśli nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie elektryczne czy też mamy zbyt małą działkę na zamontowanie pompy ciepła lub nie stać nas na wysokiej klasy piec gazyfikujący drewno. Podłogówka z instalacji gazowej ogranicza ilość zużywanego paliwa grzewczego, ale przede wszystkim w efekcie spalania gazu nie powstają szkodliwe substancje i pyły, które mogłyby przedostawać się do atmosfery. Ogrzewanie domu gazem staje się czystą alternatywą ogrzewania węglem czy drewnem w miejscach, gdzie stężenie zanieczyszczeń powietrza jest wysokie.

ogrzewanie gazowe podłogowe rzeszów

ogrzewanie gazowe podłogowe rzeszów

Oczywiście podłogówka na gaz nie jest rozwiązaniem idealnym. Wykorzystując gaz ziemny, przykładamy rękę do uszczuplania nieodnawialnych zasobów naszej planety, co jest działaniem szkodliwym. Jednocześnie gaz, jest surowcem dość drogim, które pozyskanie i przesył nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Ogrzewanie domu gazem jest wprawdzie niejako wymuszone w niektórych miejscach w Polsce, odgórnymi nakazami. Nie jest to bezpośredni nakaz wykorzystywania pieców gazowych, ale gaz, mimo że stosunkowo drogi i tak pozostaje najtańszym rozwiązaniem z możliwego spectrum rozwiązań proekologicznych.

Wygoda obsługi

Ogrzewanie gazowe podłogowe wygrywa konkurencję również sporą prostotą obsługi i wysokim komfortem codziennego użytkowania, które nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Wiele osób chętnie rezygnuje z codziennych, dodatkowych obowiązków, nawet jeśli ma ich to kosztować więcej.

Ogrzewanie gazowe podłogowe Rzeszów

Rozważasz instalację gazowego ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami i poproś o darmową wycenę, która pomoże Ci w podjęciu decyzji!