Ogrzewanie podłogowe znacznie się rozpowszechniło w przeciągu kilku ostatnich lat. Budynki są coraz lepiej izolowane przed zimnem, a chłodne miesiące nie są już tak surowe jak kiedyś. Obniżone zapotrzebowanie na ciepło wewnątrz budynków to jedno. Osobną kwestią jest też sam komfort posiadania ciepłej podłogi. Według opinii na temat ogrzewania podłogowego, daje ona lepszy rozkład temperatury w pomieszczeniach i jakość powietrza.

Podłogówka – opinie

Czy faktycznie warto zainstalować w swoim domu ogrzewanie podłogowe? Opinie użytkowników świadczą o tym, że tak. Jednak istotną kwestią jest jakość izolacji budynku. Jeśli jest on zbyt słabo ocieplony, podłogówka może okazać się mało korzystna, a wręcz całkowicie nieopłacalna. Kolejną trudnością, jaką napotykają ludzie jest przystosowanie remontowanych budynków do podłogówki wodnej. Rury z wodą w podłodze są dość ciężkie i grube – nie nadadzą się do wszystkich wnętrz.

ogrzewanie-podlogowe-opiniePodłogówka wodna czy elektryczna

Według opinii o ogrzewaniu podłogowym, wodna podłogówka jest znacznie bardziej opłacalna od elektrycznej. Fakt, sucha instalacja jest prostsza w montażu i obsłudze. Jednak koszt jej montażu i eksploatacji bywa znacznie wyższy. Z podłogówki wodnej szczególnie zadowoleni są ludzie, którzy używają też kolektorów słonecznych. Wówczas, koszt podgrzania wody jest naprawdę znikomy.

Niektórzy skarżą się też, że ciepła podłoga w domu może powodować pewien dyskomfort. Takie opinie o ogrzewaniu podłogowym zdarzają się jednak w sytuacjach, gdy użytkownicy ustawiają zbyt wysoką temperaturę podłogi. Aby zapewniony był odpowiedni komfort użytkowania, nie powinna ona raczej przekraczać 25 stopni Celsjusza. Dopuszczalny limit w pokojach to 29 stopni; w łazienkach natomiast 33. Jeśli będziesz stosować się do tych wytycznych, podłogówka z pewnością da ci duże poczucie komfortu.

Darmowa wycena podłogówki!