podlogowka-w-lazience

Ogrzewanie podłogowe w łazience to jeden z częściej wykorzystywanych sposobów na wykorzystanie ogrzewania podłogowego w budownictwie mieszkalnym. Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu bądź mieszkaniu, w którym ogrzewanie podłogowe najbardziej jaskrawo przejawia swoje wszechstronne zalety. Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe w łazience pozwala na pełne wykorzystanie podłogi ceramicznej jako przewodnika ciepła. Materiały takie jak drewno czy panele, mimo że wykorzystywane obecnie do współpracy z podłogówką, jako izolatory nie są w stanie w pełni efektywnie przekazywać ciepła do pomieszczeń. Kafle ceramiczne, jakie w 905 przypadków kładzie się w łazience świetnie przewodzą ciepło, dając podłogówce możliwości pracy z pełnym wykorzystaniem swoich mocy cieplnych.

Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe w łazience wraz z płytkami ceramicznymi pozwala na efektywne działanie niskich temperatur, na których pracuje podłogówka, zapewniając optymalny komfort cieplny użytkownikom. Jednocześnie kafle akumulują ciepło wytwarzane w trakcie pracy instalacji, aby móc je potem sukcesywnie oddawać do pomieszczenia. Dlatego też podłogówka kładziona na kaflach pozwala na tanie ogrzewanie, które w 100% wykorzystuje wytworzone ciepło. Korzystając z kafli mamy pewność, że podłogówka nie ogrzewa nam styropianu na jakim jest położona, a całe ciepło bezpośrednio trafia do pomieszczenia, bez niepotrzebnych barier, jakie stanowią nawet najlepiej współpracujące podłogi drewniane.

Zalety podłogówki w łazience

Do zalet ogrzewania podłogowego w łazience należy również, poza ekonomiką i efektywnym wykorzystywaniem instalacji, możliwość redukcji środowiska sprzyjającego rozwijaniu się szkodliwych bakterii i grzybów bądź pleśni. Łazienka to najbardziej wilgotne pomieszczenie w domu, które stale tworzy odpowiednią pożywkę dla bakterii i pleśni. Ogrzewanie podłogowe, pomaga utrzymać sterylne warunki, momentalnie wysuszając i utrzymując w cieple nawet najbardziej schowane zakamarki podłogi.

Planujesz montaż podłogówki? Napisz do nas po darmową wycenę!