pompy ciepła instalatorzy

Pompa cieplna jest elementem składowym całego systemu, na który składa się jeszcze dolne źródło oraz cała instalacja grzewcza. Aby uzyskać odpowiedni efekt konieczne jest odpowiednie dobranie wszystkich możliwych części, kierując się szczegółowymi wyliczeniami, oraz prawidłowe przeprowadzenie montażu. Nawet najlepsze, najdroższe i najnowocześniejsze urządzenia nie zniwelują błędów zrobionych przy montażu pompy ciepła. Z tego też powodu warto jest zainwestować czas i pieniądze w znalezienie konkretnej firmy stanowiącej wykonawcę pompy ciepła.

pompy ciepła instalatorzy

pompy ciepła instalatorzy

Opłacalność pomp ciepła

Pompy ciepła to urządzenia bardzo wydajne, w domu o powierzchni około 200 m2, pompa ciepła może zwrócić się w okresie nie dłuższym niż około 10 lat. Jest to wynik naprawdę bardzo dobry, wręcz nieosiągalny dla niektórych systemów grzewczych. Taka ekonomia jest jednak możliwa do osiągnięcia jedynie w momencie w którym przeprowadzi się w odpowiedni sposób wszystkie niezbędne prace montażowe. Instalacja pompy ciepła to proces stosunkowo skomplikowany i delikatny, nie warto jest więc powierzać go przypadkowym pracownikom bądź próbować wykonywać go samemu.

Instalator pompy ciepła

Instalator pompy ciepła powinien posiadać spore doświadczenie i oparcie w rzetelnej wiedzy, a także dysponować odpowiednimi narzędziami i zapleczem technicznym. Wszystko to umożliwi odpowiednie przeprowadzenie systemowego montażu instalacji.

Na rynku instalacji grzewczych pompy ciepła i ich instalatorzy stanowią niezbyt jeszcze rozbudowaną sekcję. Same pompy ciepła nie są tak popularne jak na zachodzie Europy, a instalatorzy to w dużej mierze niefachowi pracownicy, niezbyt doświadczenie w przeprowadzaniu prac montażowych. Warto jest więc poświęcić odrobinę czasu na znalezienie rzetelnej i przede wszystkim doświadczonej firmy, która w sposób całościowy zajmie się instalacją i pozwoli cieszyć się bezawaryjnym funkcjonowaniem pompy ciepła przez wiele lat.

Zobacz również: kable grzejne, długość pętli ogrzewania podłogowego.