rekuperacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba Polaków. Pozwala na uzyskiwanie świeżego powietrza, a jednocześnie na zmniejszenie wysokości rachunków za ogrzewanie. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na rekuperacje.

Wysoka jakość wdychanego powietrza

rekuperacjaJedną z największych zalet wentylacji z odzyskiem ciepła jest uzyskiwanie stałego dostępu do świeżego powietrza, niezależnie od pory roku. Dzieje się tak zarówno w czasie panowanie skrajnie wysokich temperatur, jak i zimowych chłodów. Jest to system posiadające wbudowane filtry, które stanowią skuteczną ochronę przed smogiem, roztoczami oraz innymi niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami. Dzięki temu jest to wspaniała opcja dla osób zmagających się z alergią. Co ważne, opisywane rozwiązanie pozwala na kontrolowanie ilości dostarczanego do pomieszczenia świeżego powietrza. W czasie, w którym wszyscy mieszkańcy znajdują się w domu może być ona większa. W porach przebywania w pracy lub szkole można ją zmniejszyć.

Ogrzewanie i oszczędność

Kolejną korzyścią korzystania z rekuperacji jest odzyskiwanie ciepła z wentylowanego powietrza. Decyzja o jej montażu wiąże się z drastycznym zmniejszeniem wysokości rachunków płaconych za ogrzewanie. W wielu przypadkach ich wartość zmniejsza się o ponad 50%. Ponadto takie rozwiązanie zwiększa komfort mieszkańców przebywających w domu. Po pierwsze zwalnia z konieczności często otwierania okien, które wiąże się z wdychaniem nieprzyjemnych zapachów oraz różnego rodzaju alergenów. Poza tym ich zamknięcie zwalnia z przykrej konieczności wysłuchiwania różnych hałasów oraz zmniejsza wilgotność powietrza wewnątrz budynku. Należy zaznaczyć, że zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie należy do najtańszych. Pomimo tego jest to niezwykle opłacalna opcja. Osoby, które chcą z niej skorzystać mogą liczyć na spore dofinansowania. Ponadto ze względu na możliwość darmowego dogrzewania pomieszczeń koszty takiej inwestycji zwracają się już po kilku latach.

Rekuperacja Rzeszów

Poznaj rekuperatory w ofercie firmy Sander – wysokiej klasy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.