zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie bez widocznych grzejników to marzenie każdej eleganckiej pani domu. Oczywiście technologia umożliwiająca taką sytuację jest możliwa, a nawet bardzo popularna, nie tylko ze względu na swoją wysoka estetykę, która jest istotną zaletą, jednak nie jedyną. Kolejna istotna zaletą jest opłacalność ogrzewania podłogowego. Szczególnie jeśli wybierzemy ogrzewanie podłogowe wodne i połączymy go z kotłem na drewno lub węgiel, niskie koszty ponoszone na eksploatacje ogrzewania zaskoczą nas bardzo pozytywnie. Do możliwości współpracy z kotłami na tanie paliwo dochodzi także praca na niskim temperaturach i co za tym idzie zmniejszone zużycie paliwa. Ogrzewanie podłogowe wydaje się mieć świetne umocowanie ekonomiczne pozwalające na łatwe oszczędzanie. Ale czy to już wszystkie zalety podłogówki?

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego to z całą pewnością nie tylko ekonomia oraz estetyka. To także wysoka higiena używania tego typu instalacji. Podłogówka pozwala pozbyć się pleśni, grzybów i bakterii z powietrza oraz podłóg. Ta zaleta jest szczególnie istotna w pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy oczywiście łazienka. Wśród innych korzyści z podłogówki znajdziemy także ułatwienia dla alergików oraz astmatyków, a także dla wszystkich tych, którzy cierpią na problemy z górnymi drogami oddechowymi. Jak to się dzieje? Zalety ogrzewania podłogowego to ograniczenie zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepłego powietrza do góry. Dzięki temu w powietrze nie wzbija się także kurz czy roztocza. Ponadto zalety podłogówki to także utrzymywanie naturalnego stopnia wilgoci w powietrzu, którym oddychają mieszkańcy, co niweluje dolegliwości związane z przesuszeniem powietrza.

zalety ogrzewania podłogowego

zalety ogrzewania podłogowego

Darmowa wycena podłogówki

Reasumując, popularność ogrzewania podłogowego nie wzięła się znikąd. Jakieś jego cechy musiały sprawić, iż podłogówka jest wyborem wielu, zadowolonych konsumentów, którzy nie tylko wybrali instalację podłogową, ale także cały czas są usatysfakcjonowani z jej pracy oraz zapewnianego przez nią komfortu.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę podłogówki! Nie zwlekaj!