01Lip/21
ogrzewanie podłogowe podłogówka

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Co lepiej sprawdzi się w dużym domu jednorodzinnym, a co w mieszkaniu w bloku? Jak to wygląda pod kątem kosztów i komfortu użytkowania? Czy musisz wybierać, czy da się jakoś połączyć te dwa rozwiązania? Dziś odpowiemy na wszystkie twoje pytania w tej kwestii.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – porównanie

Ogrzewanie podłogowe jest generalnie bardziej komfortowe niż grzejniki. Sprawia, że ciepło lepiej rozchodzi się po domu i nie powoduje tak dużych strat energii. Charakteryzują je jednak pewna bezwładność. Podłogówka dłużej się nagrzewa i chłodzi. A więc jeśli zależy ci na możliwości szybkiego nagrzania pomieszczenia, grzejniki lepiej się do tego sprawdzą.

ogrzewanie-podlogowe-czy-grzejnikiGrzejniki i podłogówka

Nie chcesz rezygnować z komfortu, jaki daje podłogówka? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki można ze sobą połączyć. Jednak bywa to skomplikowane. Rury w podłodze powinny przewodzić wodę o niższej temperaturze niż ta, która płynie przez grzejniki. Takie rozwiązanie wymaga więc zastosowania specjalnych mieszaczy – co wiąże się z dodatkowym kosztem. To połączenie nie jest więc szczególnie opłacalne.

Nadal nie wiesz, czy lepiej sprawdzi się ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Alternatywnie możesz połączyć podłogówkę elektryczną z grzejnikami. Będą one działać niezależnie i bezproblemowo. Pamiętaj jednak, że ogrzanie wody jest tańsze niż zasilanie maty grzewczej w podłodze. Elektryczna podłogówka jest za to łatwiejsza w montażu i sprawdzi się szczególnie wygodnie na małych powierzchniach. Częściej używa się ją w blokach, gdzie nie ma dużych pokoi, a wysokość sufitu nie pozwala na grubą podłogę z instalacją wodną.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Grzejniki szybciej się nagrzewają i stygną, lecz powodują duże straty cieplne i wyglądają nieatrakcyjnie. Jeśli chcesz poznać cenę ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami a przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę!

14Cze/21

Ogrzewanie podłogowe opinie

Ogrzewanie podłogowe znacznie się rozpowszechniło w przeciągu kilku ostatnich lat. Budynki są coraz lepiej izolowane przed zimnem, a chłodne miesiące nie są już tak surowe jak kiedyś. Obniżone zapotrzebowanie na ciepło wewnątrz budynków to jedno. Osobną kwestią jest też sam komfort posiadania ciepłej podłogi. Według opinii na temat ogrzewania podłogowego, daje ona lepszy rozkład temperatury w pomieszczeniach i jakość powietrza.

Podłogówka – opinie

Czy faktycznie warto zainstalować w swoim domu ogrzewanie podłogowe? Opinie użytkowników świadczą o tym, że tak. Jednak istotną kwestią jest jakość izolacji budynku. Jeśli jest on zbyt słabo ocieplony, podłogówka może okazać się mało korzystna, a wręcz całkowicie nieopłacalna. Kolejną trudnością, jaką napotykają ludzie jest przystosowanie remontowanych budynków do podłogówki wodnej. Rury z wodą w podłodze są dość ciężkie i grube – nie nadadzą się do wszystkich wnętrz.

ogrzewanie-podlogowe-opiniePodłogówka wodna czy elektryczna

Według opinii o ogrzewaniu podłogowym, wodna podłogówka jest znacznie bardziej opłacalna od elektrycznej. Fakt, sucha instalacja jest prostsza w montażu i obsłudze. Jednak koszt jej montażu i eksploatacji bywa znacznie wyższy. Z podłogówki wodnej szczególnie zadowoleni są ludzie, którzy używają też kolektorów słonecznych. Wówczas, koszt podgrzania wody jest naprawdę znikomy.

Niektórzy skarżą się też, że ciepła podłoga w domu może powodować pewien dyskomfort. Takie opinie o ogrzewaniu podłogowym zdarzają się jednak w sytuacjach, gdy użytkownicy ustawiają zbyt wysoką temperaturę podłogi. Aby zapewniony był odpowiedni komfort użytkowania, nie powinna ona raczej przekraczać 25 stopni Celsjusza. Dopuszczalny limit w pokojach to 29 stopni; w łazienkach natomiast 33. Jeśli będziesz stosować się do tych wytycznych, podłogówka z pewnością da ci duże poczucie komfortu.

Darmowa wycena podłogówki!

11Maj/21
sterowanie podłogówką

Sterowanie podłogówką

Po co automatyka? – sterowanie podłogówką

Automatyka w sterowaniu ogrzewaniem podłogowym jest szczególnie istotna, a wręcz niezbędna.

Automatyka w podłogówce stanowi oddzielną instalację. Dzięki jej obecności użytkownik jest w stanie zoptymalizować pracę swojego ogrzewania i dostosować go do własnych potrzeb.

ogrzewanie-podlogowe-Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Za pomocą panelu sterującego ogrzewaniem podłogowym jesteśmy w stanie określić w jakiś sposób chcemy eksploatować ogrzewanie. Chodzi tutaj na przykład o czas pracy podłogówki czy ustawienie odpowiedniej temperatury powierzchni grzewczej.

Listwy sterujące, termostaty i wskaźniki temperatury dostępne są w wielu wariantach wizualnych, aby wpasować się w gusta wszystkich użytkowników ogrzewania podłogowego.

Automatyka czuwa nad komfortem użytkowników, prosta obsługa gwarantuje ustawienie ogrzewania wedle swoich potrzeb. Ponadto dzięki niej nie będzie możliwe niedogrzanie czy też przegrzanie pomieszczenia. Idą za tym oszczędności wynikające z eksploatacji podłogówki w Twoim domu.

Masz pytania? Napisz do nas!

23Gru/20
ogrzewanie podłogowe podłogówka

Ogrzewanie podłogowe domu

Budując i wyposażając własny budynek mieszkalny stajemy przed istotnym dylematem, jakie ogrzewanie domu wybrać. Problem ten jest w istocie ogromy, gdyż rzutuje nie tylko na komfort naszego życia czy jednostkowy koszt zakupu i montażu określonej instalacji, ale przede wszystkim decyduje o przyszłych, stałych kosztach obsługi i eksploatacji wybranych systemów grzewczych.

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

W ofercie rynkowej dostępny jest cały szereg różnorodnych instalacji, począwszy od tradycyjnego centralnego ogrzewania, poprzez ogrzewanie podłogowe, ścienne, DGP, nadmuchy czy chociażby płytę grzewczą. Wszystkie te metody ogrzewania domu mają swoich gorących zwolenników jak i przeciwników, którzy z zapałem wymienią liczne zalety i wady wszystkich dostępnych sposobów ogrzewania domu, jednocześnie udowadniając, iż „ich” system jest najlepszy.

Ogrzewanie podłogowe domu

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe – zarówno w formie elektrycznej jak i wodnej. Podłogówka posiada szereg zalet – jest nie tylko komfortowa dla użytkownika, ale również tańsza w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki, korzystna dla alergików. Zaletą ogrzewania podłogowego jest również to, że znacznie ułatwia aranżację wnętrz. Co prawda podłogówka jest nieco droższa w instalacji niż ogrzewanie tradycyjne, natomiast w dłuższej perspektywie bardziej się opłaca.

ogrzewanie-podlogowe-Powinniśmy jednak samodzielnie zorientować się, z jakimi trudnościami przyjdzie nam się zmierzyć, wybierając określone sposoby grzewcze. Konieczne wydaje się sprawdzenie możliwości zamontowania danych systemów w budowanym obiekcie, ich potencjalnej wydajności, kosztów zakupu i montażu oraz eksploatacji. Warto także postawić na bezpieczne i przyjazne funkcjonowanie w najbliższym środowisku. Ekologiczne ogrzewanie stanowi przyszłość systemów grzewczych bez względu na to, co wybierzemy, czy to będzie centralne ogrzewanie czy fundamentowa płyta grzewcza, kominek czy ogrzewanie podłogowe. Dowiedz się więcej o ogrzewaniu podłogowym i otrzymaj darmową wycenę!

07Lip/20

Okna, drzwi, bramy garażowe Rzeszów

Stolarka otworowa to dziedzina stolarki, która zajmuje się produkcją elementów umieszczanych w otworach budynków na przykład okien i drzwi. Każdy kto podejmuje się budowy nowego domu lub termomodernizacji istniejącego już budynku musi być przygotowany na to, że konsekwencje decyzji podjętych na etapie realizacji inwestycji zostaną już na lata. To właśnie jeden z powodów dlaczego wybór stolarki otworowej nie powinien być podejmowany pochopnie i w pośpiechu. Każdemu inwestorowi pomimo przygotowanego wcześniej planu działania bardzo często w trakcie realizacji nasuwają się dodatkowe pytania i wątpliwości. Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji należy znaleźć na nie odpowiedz co pozwoli dokonać wyboru, który spełni jego oczekiwania.

Właściwy wybór stolarki otworowej ma istotny wpływ na późniejsze użytkowanie budynku. Podstawowa funkcja okien i drzwi to zapobieganie utratom energii cieplnej, ochrona przed hałasem z zewnątrz, a także bezpieczeństwo mieszkańców przed włamaniem.

Stolarka otworowa w jednym miejscu

RES DOM posiada pełną ofertę stolarki otworowej w jednym miejscu. Bogata oferta okien, drzwi, bram garażowych, rolet, moskitier – wszystko w wielu kolorach, systemach oraz z możliwością dobrania wielu dedykowanych dodatków. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych producentów z którymi współpracujemy od lat. Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie stolarki otworowej do naszego domu jest wybór jednej firmy, która zapewni nam kompleksową usługę dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb wynikających z charakteru inwestycji.

Stolarka okienna

Każdy klient w trakcie budowy domu musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji do których należy ta dotycząca wyboru okien. Obecnie producenci stolarki okiennej proponują wiele rodzajów okien więc wybór właściwych okien na pewno nie jest prosty i zależy od wielu czynników. Jeden z podstawowych to na pewno styl architektoniczny domu oraz osobiste preferencje estetyczne klienta. Nie mniej istotne pozostają również funkcje praktyczne stawiane oknom, a mianowicie muszą zapewniać ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

W ofercie firmy RES DOM znajdziesz szeroki wybór stolarki okiennej. Okna PVC posiadają wysoką jakość, bardzo dużą gamę kształtów i kolorów co pozwoli na to, że świetnie wpiszą się w stylistykę wnętrza, a przy tym są atrakcyjne cenowo. Dzięki odpowiedniej głębokości profili oraz szerokości pakietu szybowego okna pozwalają uzyskać bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Co w obecnych czasach jest konieczne ponieważ oknom stawia się bardzo rygorystyczne normy. Wszystkie spośród okien, które możemy zaoferować naszym klientom: VEKA, SALAMANDER, EKOSUN, GEALAN posiadają certyfikaty potwierdzające normy w zakresie: wodoodporność, przepuszczania powietrza, transportu ciepła, obciążenia wiatrem, dźwiękochłonność. Właściwy wybór okien pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu i zapewnić domownikom bezpieczeństwo.

okna drzwi bramy garażowe rzeszów

Integralną częścią nowoczesnej stolarki okiennej są rolety zewnętrzne, które w znacznym stopniu mogą poprawić komfort życia domowników. Są idealnym zabezpieczeniem przed śniegiem, wiatrem, deszczem, słońcem. Pozwalają poprawić izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu, a domownikom dają poczucie prywatności i bezpieczeństwa. W ofercie RES DOM mamy rolety podtynkowe, elewacyjne. Produktem którym coraz częściej interesują się klienci są żaluzje fasadowe montowane zazwyczaj do nowoczesnych budynków.

Drzwi zewnętrzne

Kolejnym etapem przed którym staje każdy inwestor po wyborze okien jest wybór drzwi zewnętrznych. Będą one najbardziej wyeksponowaną częścią domu, a więc wygląd ma duże znaczenie. Przy wyborze drzwi zewnętrznych musimy również w takim samym stopniu zwrócić uwagę na ich konstrukcję, która sprawi, że będą trwałe, bezpieczne i funkcjonalne.

W ofercie posiadamy drzwi stalowe, drewniane i aluminiowe takich producentów jak WIKĘD, MARTOM, ERKADO. Używają oni do produkcji najlepszych materiałów i sprawdzonych technologii, co pozwala zagwarantować wysoką jakość wykonania. Dzięki bogatej ofercie wzorów, kolorów z łatwością znajdą państwo drzwi z których będziecie zadowoleni przez lata.

Bramy garażowe

W naszej ofercie znajdziesz również idealną bramę garażową do zastosowania w twoim domu i budynku przemysłowym. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest obecnie garaż wbudowany w bryłę domu. Jest to bardzo istotne ponieważ wpływa na komfort użytkowania. W ofercie RES DOM znajdziesz bramy garażowe marki WIŚNIOWSKI, które cechuje innowacyjna technologia, solidna jakość wykonania oraz bardzo dobre parametry izolacyjne. Można wyróżnić następujące rodzaje bram garażowych: segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne różnią się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Wykonane są z profili ze stali ocynkowanej różnej grubości pokryte blachą stalową. Wykończenie stanowi okleina z tworzywa sztucznego lub powłoka z farby proszkowej. Panele wypełniane są najczęściej piana poliuretanową lub styropianem co stanowi ich izolację, dzięki czemu brama garażowa w twoim domu nie będzie źródłem straty ciepła i zapewni doskonałą izolację.

Okna, drzwi, bramy garażowe Rzeszów

Zapraszamy do skorzystania z kompleksowej oferty RES DOM przy wyborze stolarki otworowej. Zawsze warto rozważyć kilka wariantów przed podjęciem ostatecznej decyzji, żeby zdecydować się na ten, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Skontaktuj się z nami w biurze handlowym w Rzeszowie lub Łańcucie, a przedstawimy Ci szczegółową ofertę.

03Lip/20
maty elektryczne

Maty elektryczne Rzeszów

Ogrzewanie podłogowe przez wielu uznawane jest za najlepszą formę instalacji grzewczej, jaka jest obecnie powszechnie dostępna dla budynków mieszkalnych. Wielu inwestorów korzysta z tego typu rozwiązań w nowych budynkach ale również spora ich ilość nie może skorzystać z dobrodziejstw podłogówki wodnej. Związane jest to z dużym ciężarem jaki ma wylewka jastrychowa, w której zatapia się rury grzewcze.

Maty elektryczne

Rozwiązaniem mogą być maty elektryczne. Te elementy instalacji grzewczej współpracują nierozłącznie z energią elektryczną i razem tworzą elektryczną podłogówkę. Umożliwiają one położenie niezbyt ciężkiej i bardzo niewysokiej instalacji grzewczej podłogowej. Jednocześnie maty grzewcze mogą być zamontowane w technologii suchej co dodatkowo obniża ciężar ogrzewania.

maty elektryczne rzeszówMaty grzewcze dostępne na rynku mogą zawierać w sobie już elementy izolacji, w wyniku czego sam proces montażu jest łatwy i szybki. Proste rozkładanie mat znacznie przyśpiesza tempo prac fachowców oraz zwiększa poziom dokładności w rozłożeniu pętli grzewczych. Maty grzewcze można ciąć, dowolnie skracać i dosztukowywać, nawet niewielkimi fragmentami, istotne jest tylko aby nie uszkadzać fragmentów z przewodami grzewczymi.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe elektryczne i maty grzewcze w zabudowie suchej pozwalają na wykorzystanie innych pokryć podłogi niż dedykowane dla ogrzewania podłogowego wodnego, płytki ceramiczne. W takim przypadku możemy bez obaw kłaść na podłogę drewno, panele czy nawet wykładzinę i dywany. Przy ogrzewaniu wodnym tego typu pokrcia, nawet jeśli są dostosowane do podłogówki, zaburzają jej pracę, w mniejszym lub większym stopniu. Przy matach grzewczych w zabudowie suchej przewodzenie ciepła jest zwiększone do maksimum.

Niestety ogrzewanie podłogowe, które opiera się o system mat grzewczych zasilanych energią elektryczną ma też swoje ciemne strony. Ten typ zasilania wymaga sporych nakładów finansowych, zwłaszcza jeśli porównamy go do ogrzewania podłogowego wodnego zasilanego kotłem na paliwa stałe, jak węgiel czy drewno. Jednakże specyfika działania podłogówki, czyli grzanie dużą powierzchnią oraz praca na niskich temperaturach sprawia, iż ogrzewanie podłogówką elektryczną jest znacznie tańsze niż ogrzewanie konwencjonalnymi systemami także korzystającymi z energii elektrycznej.

Zainteresowany? Napisz do nas po darmową, niezobowiązującą wycenę!

08Cze/20
elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to jedno z ciekawszych rozwiązań grzewczych w nowym budownictwie. Wprawdzie zdecydowana większość inwestorów decyduje się na ogrzewanie podłogowe wodne, które jest popularniejsze. Ogrzewanie podłogowe wodne ma jednak kilka istotnych zalet, które czynią je dla wielu osób, zdecydowanych na ogrzewanie płaszczyznowe, jedynym rozwiązaniem.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe umożliwia posiadanie ogrzewania płaszczyznowego dla wszystkich tych, którzy nie mają budynków dostosowanych do możliwości wprowadzenia klasycznego ogrzewania wodnego. Sytuacja taka dotyczy przede wszystkim właścicieli budynków starego typu, w których stropy mają stosunkowo niską nośność, która nie będzie w stanie utrzymać ciężaru grubej wylewki jastrychowej potrzebnej przy ogrzewaniu podłogowym wodnym.

Zalety i wady elektrycznej podłogówki

Mimo istotnych zalet ogrzewania podłogowego, jakie daje nam elektryczna podłogówka wielu inwestorów wciąż boi się zainwestowania w ogrzewanie tego typu. Negatywne nastawienie do elektrycznego ogrzewania podłogowego w dużej mierze jest wywołane przeświadczeniem o dużych kosztach utrzymania tego typu instalacji. Obecnie jednak wysokie koszty, a wiec i duży pobór energii elektrycznej przez system grzewczy podłogowy możemy uznać za zupełny mit.

ogrzewanie podłogowe na prądElektryczne ogrzewanie podłogowe pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie temperatura oraz okresami grzewczymi. W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego wodnego, ogrzewanie elektryczne nie cechuje duża bezwładność cieplna. Oznacza to, iż po zmianie ustawień temperaturowych na sterowniku, w bardzo szybkim czasie uzyskujemy możliwość nagrzania lub ochłodzenia powierzchni ogrzewanych. Pozwala to na korzystanie z ogrzewania tylko w tych momentach kiedy jest to niezbędne i wymagane, co bezpośredni wpływa na ilość poboru energii i późniejsze koszty.

Decydując się na wybór określonego systemu grzewczego warto jest oprzeć się nie na mitach i opiniach przekazywanych na podstawie niesprawdzonych przemyśleń, tylko na rzeczywistych faktach oraz opiniach osób, które same korzystają z danych rozwiązań.

28Kwi/20
ogrzewanie gazowe podłogowe

Ogrzewanie gazowe podłogowe Rzeszów

Ekologia i troska o środowisko to dwa słowa, które w ubiegłym roku chyba najczęściej padały razem z określeniami instalacji grzewczych. Zmiany klimatu i postępujące zanieczyszczenie środowiska, w tym głównie atmosfery sprawiają, iż ludzie coraz większą wagę przykładają do tego jak ogrzewają własne domy i mieszkania, i czy nie przyczynia się to do dalszej dewastacji planety. Ogrzewanie gazowe podłogowe uznaje się za jeden z bardziej ekologicznych sposobów na zapewnienie ogrzewania mieszkania.

Podłogówka na gaz

Podłogówka gazowa staje się idealnym wyjściem z sytuacji, jeśli nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie elektryczne czy też mamy zbyt małą działkę na zamontowanie pompy ciepła lub nie stać nas na wysokiej klasy piec gazyfikujący drewno. Podłogówka z instalacji gazowej ogranicza ilość zużywanego paliwa grzewczego, ale przede wszystkim w efekcie spalania gazu nie powstają szkodliwe substancje i pyły, które mogłyby przedostawać się do atmosfery. Ogrzewanie domu gazem staje się czystą alternatywą ogrzewania węglem czy drewnem w miejscach, gdzie stężenie zanieczyszczeń powietrza jest wysokie.

ogrzewanie gazowe podłogowe rzeszów

ogrzewanie gazowe podłogowe rzeszów

Oczywiście podłogówka na gaz nie jest rozwiązaniem idealnym. Wykorzystując gaz ziemny, przykładamy rękę do uszczuplania nieodnawialnych zasobów naszej planety, co jest działaniem szkodliwym. Jednocześnie gaz, jest surowcem dość drogim, które pozyskanie i przesył nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Ogrzewanie domu gazem jest wprawdzie niejako wymuszone w niektórych miejscach w Polsce, odgórnymi nakazami. Nie jest to bezpośredni nakaz wykorzystywania pieców gazowych, ale gaz, mimo że stosunkowo drogi i tak pozostaje najtańszym rozwiązaniem z możliwego spectrum rozwiązań proekologicznych.

Wygoda obsługi

Ogrzewanie gazowe podłogowe wygrywa konkurencję również sporą prostotą obsługi i wysokim komfortem codziennego użytkowania, które nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Wiele osób chętnie rezygnuje z codziennych, dodatkowych obowiązków, nawet jeśli ma ich to kosztować więcej.

Ogrzewanie gazowe podłogowe Rzeszów

Rozważasz instalację gazowego ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami i poproś o darmową wycenę, która pomoże Ci w podjęciu decyzji!

 

09Mar/20
wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego

Wszechstronne zalety ogrzewania podłogowego sprawiają, że wielu inwestorów zaczyna interesować się tego typu rozwiązaniami, skupiając się przede wszystkim na zaletach, a wady ogrzewania podłogowego odsuwając na dalszy plan. Nie jest to racjonalne podjecie i w późniejszym okresie może ono zaskoczyć użytkowników ogrzewania podłogowego niespodziewanymi sytuacjami.

Wady ogrzewania podłogowego

Jedną z najszybciej rzucających się w oczy zalet podłogówki jest brak grzejników ściennych, a co za tym idzie podniesienie estetyczności i funkcjonalności pomieszczeń. Czy aby na pewno tak jest w rzeczywistości? Z całą pewnością usuwamy grzejniki ścienne, zastępując je jednym wielkim grzejnikiem podłogowym. W rezultacie mamy wolne ściany, które można dowolnie zagospodarować, ale jednocześnie podłoga, która generuje ciepło ma pewne wymagania. Wady podłogówki to fakt, iż musimy zrezygnować z dużych i ciężkich mebli, a cała reszta powinna mieć nóżki, zapewniające, najlepiej całkiem spory, prześwit, a więc i ruch powietrza. Podobna sytuacja jest w kuchni, gdzie sprzęty agd, np. lodówka, muszą być odizolowane od podłoża.

wady ogrzewania podłogowego

wady ogrzewania podłogowego

W sytuacji gdy nie chcemy mieć w mieszkaniu mebli z nóżkami, podniesionych nad powierzchnią podłogi możemy wybrać inne wyjście, które jednak dla wielu poszerza wady ogrzewania podłogowego. Już na etapie tworzenia schematu podłogówki można zaznaczyć miejsca w których mają stać sprzęty agd i ciężkie meble i uwzględnić to przy projektowaniu pętli grzewczych, które będą omijały wyznaczone miejsca. Niestety uniemożliwia to praktycznie późniejsze, inne rozplanowanie sprzętów w pomieszczeniu.

Koszt podłogówki

Wady podłogówki nie kończą się jednak na sporym ograniczeniu funkcjonalności pomieszczeń. Ogromna niedogodnością jest koszt instalacji podłogówki, który jest bardzo duży. Wprawdzie to, po ilu latach zwróci się podłogówka jest uzależnione od rodzaju kotła i wykorzystywanego paliwa, jednak np. podłogówka elektryczna ma bardzo niski stopień zwrotu. Kolejną niedogodnością jest wylewka pod ogrzewanie podłogowe, która ze względu na swoją wysoką wagę nie może być zakładana na stropach o ograniczonej nośności, np. drewnianych.

Mimo pewnych wad ogrzewanie podłogowe to wciąż niezwykle opłacalny system. Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę podłogówki, która pomoże Ci zadecydować o jej instalacji!

24Sty/20
montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

W wielu miejscach w Internecie, wirtualni fachowcy radzą, aby nie być frajerami i samodzielnie podejść do banalnego zadania jakim jest montaż ogrzewania podłogowego we własnym domu. Przecież nikt nie zrobi tego lepiej, szybciej, taniej i dokładniej niż my sami. Prawda? Otóż nie do końca.

Instalacja podłogówki

Montaż ogrzewania podłogowego wydaje się być jednym z łatwiejszych i prostszych etapów w budowie domu mieszkalnego. Samo układanie pętli grzewczych sprowadza się do prowadzenia przewodów w określonym schemacie po liniach wyznaczonych na podkładach izolujących. Nic prostszego. Niestety w całym procesie instalacji jest kilka elementów, które sprawiają, że wcale nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

montaż ogrzewania podłogowego

montaż ogrzewania podłogowego

Po pierwsze przygotowanie schematu instalacji. Projekt ogrzewania podłogowego stanowi integralny element montażu ogrzewania podłogowego. Bez sporządzenia odpowiedniego planu nie ma szans stworzenia dobrego i efektywnego systemu grzewczego. To z kolei nie jest już takie proste jak układanie przewodów grzewczych na namalowanej kratownicy. To jak zamontować podłogówkę składa się także z doboru odpowiednich materiałów, które zapewnia długotrwałe użytkowania i współpracę instalacji z wybranym przez inwestora źródłem ciepła. Niestety do takich działań potrzebne jest już pewne doświadczenie i wiedza.

Montaż ogrzewania podłogowego we własnym zakresie może być dobrym pomysłem jeśli sami jesteśmy specjalistami z tego zakresu. Instalacja podłogówki jest wbrew pozorom, na kilku etapach dość wymagająca, a przede wszystkim niedociągnięcia na etapie montażu skutkują nieprzyjemnymi i kosztownymi awariami. To komu zlecić montaż podłogówki powinno być uzależnione od naszych możliwości finansowych, bierzmy jednak pod uwagę fakt, iż oszczędności na wykonaniu instalacji mogą się drastycznie zwiększyć przy szybkim, wymuszonym awarią- remoncie.

Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego i zastanawiasz się ile wyniesie w przypadku twojego domu lub mieszkania? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!