21Gru/21
podłogówka rzeszów salon

Salon pokazowy Ogrzewanie Podłogowe Rzeszów

ogrzewanie podłogowe salon rzeszów

ogrzewanie podłogowe salon rzeszów

Ogrzewanie podłogowe to system, który jest obecnie znacznie bardziej popularny od standardowych grzejników ściennych. Zdecydowana większość osób budujących swoje domy decyduje się zamontować podłogówkę przynajmniej w niektórych pomieszczeniach. Ponadto rośnie liczba osób, które ogrzewanie podłogowe instalują w swoich domach czy mieszkaniach przy okazji remontów. Skąd bierze się popularność tego rozwiązania, jakie są jego zalety i wady? Gdzie kupić ogrzewanie podłogowe w Rzeszowie?

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to system, który posiada szereg istotnych zalet. Przede wszystkim jest to system niezwykle komfortowy. Ciepła podłoga błyskawicznie zapewnia przyjemne uczucie ciepła, które rozchodzi się naturalne od stóp do głowy. Poza komfortem użytkowym ogrzewanie podłogowe nie powoduje ruchu powietrza, który przenosi kurz – jest to więc rozwiązanie korzystne dla alergików.

Ekonomia ogrzewania podłogowego – czy to się opłaca?

Wiele osób rozważających montaż ogrzewania podłogowego zastanawia się nad kwestiami jego ceny – zarówno montażu jak i eksploatacji. Wiele zależy w tym aspekcie od systemu. Ogrzewanie podłogowe wodne jest nieco droższe w instalacji niż tradycyjne grzejniki, jednak jego eksploatacja jest tańsza co sprawia, że podłogówka zwraca się po kilku latach. Nieco inaczej prezentuje się sytuacja związana z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym. Ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej eksploatacja tego systemu jest droższa niż w przypadku podłogówki wodnej. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ten system posiadając jednocześnie panele fotowoltaiczne, które generują prąd ze słońca.

Ogrzewanie podłogowe – salon pokazowy w Rzeszowie

Firma Sander System otworzyła na terenie Rzeszowa pierwszy salon pokazowy dla klientów indywidualnych. W budynku przy ulicy Rejtana 67 będą mogli spotkać się Państwo z doradcami, którzy polecą najlepsze rozwiązania grzewcze. Salon pokazowy w Rzeszowie będzie posiadał również showroom prezentujący różne instalacje i różnice między nimi. Zapraszamy!

25Lis/21
ładowarka elektryczna do auta

Ładowarki do Samochodów Elektrycznych

Ponieważ pojazd możemy naładować prądem stałym (DC) czy prądem zmiennym (AC) przeróżne będą wtyczki, jakie pozwolą nam napełnić baterię własnego pojazdu w każdej z tychże technik. Prąd zmienny to ów, jaki płynie w naszych domowych gniazdkach. Nim dotrze on do baterii pojazdu musi zostać przetworzony na prąd stały. Zmiana prądu zmiennego (AC) na stały (DC) odbywa się w przetwornicach, nazywanych również transformatorami, konwertorami mocy, czy zazwyczaj prostownikami czy zasilaczami.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowanie samochodu elektrycznego może przebiegać na mnóstwo rodzajów. Jednym spośród wyjść jest niewątpliwie dobór powszechnej stacji. Infrastruktura ładowania jest ciągle poszerzana o specjalne elementy i dopasowywana do potrzeb oraz obsługi klientów. Budowa stacji ładowania jest zdecydowanie tańsza, szybsza oraz niewątpliwie bardziej przyjazna dla otoczenia, aniżeli w wypadku tradycyjnej stacji paliw.

ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowarki AC – prąd zmienny

Ładowarki prądu zmiennego stosują napięcie 230V (jednofazowe, więc takie jak w prywatnym gniazdku) czy 400V (trójfazowe, tzw. “siła”). Optymalne napięcie prądu w obu wypadkach to 16A. Moc ładowania jaką jesteśmy w stanie wykrzesać z ładowarek 230/400V to od 2 do 12 kW. Jeżeli ładowarka jest urządzona w składnik EVSE (ang. electric vehicle supply equipment) chroniący przed obciążeniem, moc ładowania może urosnąć choćby do 22 kW.

Jak dobrać dobry kabel do auta elektrycznego?

Choćby najdoskonalsza ładowarka nie będzie spełniała własnych funkcji, jeżeli przewód zostanie źle wybrany. Wydawać by się mogło, iż przewód do ładowania auta elektrycznego jest jedynie standardowym złączem. Nic bardziej mylnego! To niezwykle rozwinięty technologicznie artykuł, jaki odpowiada za zachowanie dobrych parametrów ładowarki. Kabel EV musi być dopasowany pod względem mocy oraz potencjalnej do przyjęcia szybkości ładowania.

17Lis/21
dotacja-na-fotowoltaike

Dopłaty do paneli fotowoltaicznych Rzeszów

Nie da się ukryć, że odnawialne źródła energii stale zyskują na uznaniu w związku z tym warto pomyśleć o zainwestowaniu w fotowoltaikę. Panele słoneczne to bardzo ciekawe urządzenia, które zamontowane na dachach naszych domów czy budynków gospodarczych mogą produkować ogromne ilości energii elektrycznej. Koszty stworzenia takowych instalacji początkowo mogą wydawać się bardzo duże. Jednak można starać się o dofinansowanie, które bez wątpienia będzie dla nas dużym wsparciem.

dofinansowanie-na-fotowoltaikeDotacja na panele fotowoltaiczne

Zasada działania fotowoltaiki jest ogólnie dość prosta. Instalacja składa się z paneli słonecznych, które wchodzą w interakcję z fotonami. Efekt jest taki, że powstaje napięcie prądu stałego. Czasami już nawet kilka paneli słonecznych jest w stanie produkować tyle energii, aby można było zasilać wiele urządzeń elektrycznych, z jakimi mamy do czynienia w naszych domach. Zakup paneli może w dużym stopniu nadwerężyć nasz domowy budżet. Biorąc udział w takich projektach jak “Mój prąd” lub programie “Czyste powietrze” możemy liczyć na uzyskanie dodatkowych funduszy, które pozwolą na pokrywanie sporej części wydatków związanych z zakupem instalacji fotowoltaicznych.

Dotacje do fotowoltaiki – koszty kwalifikowane

Kosztami kwalifikowanymi w większości realizowanych projektów mających na celu udzielenie wsparcia finansowego dla zainteresowanych fotowoltaiką są koszty zakupu oraz montażu paneli. W programie “Mój prąd” w wersji 2.0 można było uzyskiwać dofinansowanie w wysokości maksymalnej wynoszącej 5 tysięcy złotych. Natomiast obecnie realizowana jest już trzecia edycja tegoż programu. Każdego dnia wiele nowych osób decyduje się na wzięcie udziału  w tym programie. Nie da się ukryć, że nawet kwota, o której wcześniej wspomniano może w dużym stopniu wspomagać osoby, które są zainteresowane montażem fotowoltaiki w swoim domu czy też firmie.

22Paź/21
lampy dekoracyjne do biura

Lampy dekoracyjne do gabinetu, salonu i sypialni

Pomieszczenie, czy to w domu, mieszkaniu czy biurze, nie może być w pełni funkcjonalne bez oświetlenia. Odpowiednie lampy dekoracyjne to klucz do osiągnięcia niepowtarzalnego charakteru wnętrza. Oprócz odpowiedniego światła dopasowanego do funkcji, jaką ma spełniać, jego barwy i mocy, nie bez znaczenia jest także wygląd jego źródła, czyli lampy.

Lampy w stylu Art Deco

Art Deco jest przede wszystkim synonimem klasycznego luksusu, a wnętrza w tym stylu wyróżniają się funkcjonalnością, elegancją i harmonią. W ostatnich latach obserwujemy wielki powrót tego kierunku wywodzącego się z dwudziestolecia międzywojennego kiedy to początek ma produkcja wyrobów zdobniczych na skalę przemysłową. Art Deco to styl luksusowy, klasyczne formy i staranne wykonanie, złote i srebrne zdobienia, inkrustacje z kości słoniowej, szlachetnych odmian drewna, metalu i szkła. Lampy Art Deco inspirowane tym okresem mają często formy proste i czyste, wykonane z polerowanego na złoto mosiądzu lub chromowanych metali, dopracowane w każdym calu. Na uwagę zasługują lampy z figuralnymi rzeźbami przy podstawach i szklanymi kloszami w formie kuli.

Lampy stołowe Murano

Szkło Murano czy Szkło Weneckie, jest rodzajem szkła produkowanego w Wenecji i okolicach, a pierwotnie na malutkiej wyspie Murano. Wyspa ta już dawno została okrzyknięta kolebką szklarstwa artystycznego. Powstające tam wyrafinowane produkty zostały szeroko rozpowszechnione i uważane, są za najlepsze na świecie. Mało osób kojarzy szkło weneckie z lampami w stylu Murano. Jednak rzemieślnicy z Murano tworzą, nie tylko klosze do niewielkich lamp stołowych czy lamp wiszących, ale także całe rozbudowane i fantazyjnie uformowane żyrandole, będące swoistą wiszącą instalacją rzeźbiarską.

Lampy witrażowe Tiffany

Louis Comfort Tiffany — twórca pierwszych lamp witrażowych, tworzył na początku XX wieku. To od jego nazwiska dzisiejsze stylowe lampy witrażowe noszą nazwę Tiffany. Obecnie mamy ogromny wybór dostępnych modeli i wzorów tych lamp stołowych Tiffany, a kolorystykę możemy swobodnie dobrać do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Niesamowita jest gra światła przedostającego się przez wiele kolorowych szkiełek w witrażowym kloszu lampy w stylu Tiffany.

lampy do sypialni

Lampy stołowe to zdecydowanie niebanalny dodatek, który doda uroku niejednemu salonowi czy sypialni.

Lampy w stylu loft

Styl loft zwany także industrialnym charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, minimalizmem i surowością. We wnętrzu w stylu loft królują designerskie meble, lecz nie jest ich za dużo. Dodatki dekoracyjne nie mogą być zbyt małe i drobne, ponieważ po prostu nie będą widoczne i nie spełnią swej funkcji. Dlatego lampy loftowe to zazwyczaj duże metalowe klosze zawieszone na łańcuchach czy metalowe lub drewniane statywy z metalowymi okuciami.

Stylistyka lamp do domu idealnie dopełnia każdą aranżacje i przestrzeń. Dlatego warto zapoznać się również z nami lampami takimi jak:

  • lampy podłogowe,
  • lampy wiszące,
  • lampy witrażowe,
  • lampy mosiężne,
  • lampy do domu,
  • lampy do biura,

Lampy gabinetowe bankierki

lampa gabinetowa

Lampa do biura bankierka w kolorze szmaragdowym

Lampy gabinetowe nazywane również lampami notarialnymi lub bankierskimi, swój początek mają w latach 20. i 30. XX w. kiedy to stosowane były w biurowcach, sądach i kancelariach, a przede wszystkim w bankach (stąd ich nazwa). Najczęściej były to lampy mosiężne z podłużny zielonym klosz. Dają światło typowo robocze, skierowane w dół, idealne do pracy lub czytania, szczególnie przydatne w pochmurne dni lub wieczorami. Lampy bankierskie z zielonym lub koniakowym kloszem są kultowymi i bardzo popularnymi elementami wystroju.

Lampy dekoracyjne idealnie pasują do eleganckiego domowego gabinetu czy firmowego biura.

 

 

30Wrz/21
podlogowka-w-lazience

Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe w łazience to jeden z częściej wykorzystywanych sposobów na wykorzystanie ogrzewania podłogowego w budownictwie mieszkalnym. Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu bądź mieszkaniu, w którym ogrzewanie podłogowe najbardziej jaskrawo przejawia swoje wszechstronne zalety. Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe w łazience pozwala na pełne wykorzystanie podłogi ceramicznej jako przewodnika ciepła. Materiały takie jak drewno czy panele, mimo że wykorzystywane obecnie do współpracy z podłogówką, jako izolatory nie są w stanie w pełni efektywnie przekazywać ciepła do pomieszczeń. Kafle ceramiczne, jakie w 905 przypadków kładzie się w łazience świetnie przewodzą ciepło, dając podłogówce możliwości pracy z pełnym wykorzystaniem swoich mocy cieplnych.

Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe w łazience wraz z płytkami ceramicznymi pozwala na efektywne działanie niskich temperatur, na których pracuje podłogówka, zapewniając optymalny komfort cieplny użytkownikom. Jednocześnie kafle akumulują ciepło wytwarzane w trakcie pracy instalacji, aby móc je potem sukcesywnie oddawać do pomieszczenia. Dlatego też podłogówka kładziona na kaflach pozwala na tanie ogrzewanie, które w 100% wykorzystuje wytworzone ciepło. Korzystając z kafli mamy pewność, że podłogówka nie ogrzewa nam styropianu na jakim jest położona, a całe ciepło bezpośrednio trafia do pomieszczenia, bez niepotrzebnych barier, jakie stanowią nawet najlepiej współpracujące podłogi drewniane.

Zalety podłogówki w łazience

Do zalet ogrzewania podłogowego w łazience należy również, poza ekonomiką i efektywnym wykorzystywaniem instalacji, możliwość redukcji środowiska sprzyjającego rozwijaniu się szkodliwych bakterii i grzybów bądź pleśni. Łazienka to najbardziej wilgotne pomieszczenie w domu, które stale tworzy odpowiednią pożywkę dla bakterii i pleśni. Ogrzewanie podłogowe, pomaga utrzymać sterylne warunki, momentalnie wysuszając i utrzymując w cieple nawet najbardziej schowane zakamarki podłogi.

Planujesz montaż podłogówki? Napisz do nas po darmową wycenę!

01Lip/21
ogrzewanie podłogowe podłogówka

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Co lepiej sprawdzi się w dużym domu jednorodzinnym, a co w mieszkaniu w bloku? Jak to wygląda pod kątem kosztów i komfortu użytkowania? Czy musisz wybierać, czy da się jakoś połączyć te dwa rozwiązania? Dziś odpowiemy na wszystkie twoje pytania w tej kwestii.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – porównanie

Ogrzewanie podłogowe jest generalnie bardziej komfortowe niż grzejniki. Sprawia, że ciepło lepiej rozchodzi się po domu i nie powoduje tak dużych strat energii. Charakteryzują je jednak pewna bezwładność. Podłogówka dłużej się nagrzewa i chłodzi. A więc jeśli zależy ci na możliwości szybkiego nagrzania pomieszczenia, grzejniki lepiej się do tego sprawdzą.

ogrzewanie-podlogowe-czy-grzejnikiGrzejniki i podłogówka

Nie chcesz rezygnować z komfortu, jaki daje podłogówka? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki można ze sobą połączyć. Jednak bywa to skomplikowane. Rury w podłodze powinny przewodzić wodę o niższej temperaturze niż ta, która płynie przez grzejniki. Takie rozwiązanie wymaga więc zastosowania specjalnych mieszaczy – co wiąże się z dodatkowym kosztem. To połączenie nie jest więc szczególnie opłacalne.

Nadal nie wiesz, czy lepiej sprawdzi się ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Alternatywnie możesz połączyć podłogówkę elektryczną z grzejnikami. Będą one działać niezależnie i bezproblemowo. Pamiętaj jednak, że ogrzanie wody jest tańsze niż zasilanie maty grzewczej w podłodze. Elektryczna podłogówka jest za to łatwiejsza w montażu i sprawdzi się szczególnie wygodnie na małych powierzchniach. Częściej używa się ją w blokach, gdzie nie ma dużych pokoi, a wysokość sufitu nie pozwala na grubą podłogę z instalacją wodną.

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Grzejniki szybciej się nagrzewają i stygną, lecz powodują duże straty cieplne i wyglądają nieatrakcyjnie. Jeśli chcesz poznać cenę ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami a przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę!

14Cze/21

Ogrzewanie podłogowe opinie

Ogrzewanie podłogowe znacznie się rozpowszechniło w przeciągu kilku ostatnich lat. Budynki są coraz lepiej izolowane przed zimnem, a chłodne miesiące nie są już tak surowe jak kiedyś. Obniżone zapotrzebowanie na ciepło wewnątrz budynków to jedno. Osobną kwestią jest też sam komfort posiadania ciepłej podłogi. Według opinii na temat ogrzewania podłogowego, daje ona lepszy rozkład temperatury w pomieszczeniach i jakość powietrza.

Podłogówka – opinie

Czy faktycznie warto zainstalować w swoim domu ogrzewanie podłogowe? Opinie użytkowników świadczą o tym, że tak. Jednak istotną kwestią jest jakość izolacji budynku. Jeśli jest on zbyt słabo ocieplony, podłogówka może okazać się mało korzystna, a wręcz całkowicie nieopłacalna. Kolejną trudnością, jaką napotykają ludzie jest przystosowanie remontowanych budynków do podłogówki wodnej. Rury z wodą w podłodze są dość ciężkie i grube – nie nadadzą się do wszystkich wnętrz.

ogrzewanie-podlogowe-opiniePodłogówka wodna czy elektryczna

Według opinii o ogrzewaniu podłogowym, wodna podłogówka jest znacznie bardziej opłacalna od elektrycznej. Fakt, sucha instalacja jest prostsza w montażu i obsłudze. Jednak koszt jej montażu i eksploatacji bywa znacznie wyższy. Z podłogówki wodnej szczególnie zadowoleni są ludzie, którzy używają też kolektorów słonecznych. Wówczas, koszt podgrzania wody jest naprawdę znikomy.

Niektórzy skarżą się też, że ciepła podłoga w domu może powodować pewien dyskomfort. Takie opinie o ogrzewaniu podłogowym zdarzają się jednak w sytuacjach, gdy użytkownicy ustawiają zbyt wysoką temperaturę podłogi. Aby zapewniony był odpowiedni komfort użytkowania, nie powinna ona raczej przekraczać 25 stopni Celsjusza. Dopuszczalny limit w pokojach to 29 stopni; w łazienkach natomiast 33. Jeśli będziesz stosować się do tych wytycznych, podłogówka z pewnością da ci duże poczucie komfortu.

Darmowa wycena podłogówki!

11Maj/21
sterowanie podłogówką

Sterowanie podłogówką

Po co automatyka? – sterowanie podłogówką

Automatyka w sterowaniu ogrzewaniem podłogowym jest szczególnie istotna, a wręcz niezbędna.

Automatyka w podłogówce stanowi oddzielną instalację. Dzięki jej obecności użytkownik jest w stanie zoptymalizować pracę swojego ogrzewania i dostosować go do własnych potrzeb.

ogrzewanie-podlogowe-Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Za pomocą panelu sterującego ogrzewaniem podłogowym jesteśmy w stanie określić w jakiś sposób chcemy eksploatować ogrzewanie. Chodzi tutaj na przykład o czas pracy podłogówki czy ustawienie odpowiedniej temperatury powierzchni grzewczej.

Listwy sterujące, termostaty i wskaźniki temperatury dostępne są w wielu wariantach wizualnych, aby wpasować się w gusta wszystkich użytkowników ogrzewania podłogowego.

Automatyka czuwa nad komfortem użytkowników, prosta obsługa gwarantuje ustawienie ogrzewania wedle swoich potrzeb. Ponadto dzięki niej nie będzie możliwe niedogrzanie czy też przegrzanie pomieszczenia. Idą za tym oszczędności wynikające z eksploatacji podłogówki w Twoim domu.

Masz pytania? Napisz do nas!

23Gru/20
ogrzewanie podłogowe podłogówka

Ogrzewanie podłogowe domu

Budując i wyposażając własny budynek mieszkalny stajemy przed istotnym dylematem, jakie ogrzewanie domu wybrać. Problem ten jest w istocie ogromy, gdyż rzutuje nie tylko na komfort naszego życia czy jednostkowy koszt zakupu i montażu określonej instalacji, ale przede wszystkim decyduje o przyszłych, stałych kosztach obsługi i eksploatacji wybranych systemów grzewczych.

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

W ofercie rynkowej dostępny jest cały szereg różnorodnych instalacji, począwszy od tradycyjnego centralnego ogrzewania, poprzez ogrzewanie podłogowe, ścienne, DGP, nadmuchy czy chociażby płytę grzewczą. Wszystkie te metody ogrzewania domu mają swoich gorących zwolenników jak i przeciwników, którzy z zapałem wymienią liczne zalety i wady wszystkich dostępnych sposobów ogrzewania domu, jednocześnie udowadniając, iż „ich” system jest najlepszy.

Ogrzewanie podłogowe domu

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe – zarówno w formie elektrycznej jak i wodnej. Podłogówka posiada szereg zalet – jest nie tylko komfortowa dla użytkownika, ale również tańsza w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki, korzystna dla alergików. Zaletą ogrzewania podłogowego jest również to, że znacznie ułatwia aranżację wnętrz. Co prawda podłogówka jest nieco droższa w instalacji niż ogrzewanie tradycyjne, natomiast w dłuższej perspektywie bardziej się opłaca.

ogrzewanie-podlogowe-Powinniśmy jednak samodzielnie zorientować się, z jakimi trudnościami przyjdzie nam się zmierzyć, wybierając określone sposoby grzewcze. Konieczne wydaje się sprawdzenie możliwości zamontowania danych systemów w budowanym obiekcie, ich potencjalnej wydajności, kosztów zakupu i montażu oraz eksploatacji. Warto także postawić na bezpieczne i przyjazne funkcjonowanie w najbliższym środowisku. Ekologiczne ogrzewanie stanowi przyszłość systemów grzewczych bez względu na to, co wybierzemy, czy to będzie centralne ogrzewanie czy fundamentowa płyta grzewcza, kominek czy ogrzewanie podłogowe. Dowiedz się więcej o ogrzewaniu podłogowym i otrzymaj darmową wycenę!

07Lip/20

Okna, drzwi, bramy garażowe Rzeszów

Stolarka otworowa to dziedzina stolarki, która zajmuje się produkcją elementów umieszczanych w otworach budynków na przykład okien i drzwi. Każdy kto podejmuje się budowy nowego domu lub termomodernizacji istniejącego już budynku musi być przygotowany na to, że konsekwencje decyzji podjętych na etapie realizacji inwestycji zostaną już na lata. To właśnie jeden z powodów dlaczego wybór stolarki otworowej nie powinien być podejmowany pochopnie i w pośpiechu. Każdemu inwestorowi pomimo przygotowanego wcześniej planu działania bardzo często w trakcie realizacji nasuwają się dodatkowe pytania i wątpliwości. Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji należy znaleźć na nie odpowiedz co pozwoli dokonać wyboru, który spełni jego oczekiwania.

Właściwy wybór stolarki otworowej ma istotny wpływ na późniejsze użytkowanie budynku. Podstawowa funkcja okien i drzwi to zapobieganie utratom energii cieplnej, ochrona przed hałasem z zewnątrz, a także bezpieczeństwo mieszkańców przed włamaniem.

Stolarka otworowa w jednym miejscu

RES DOM posiada pełną ofertę stolarki otworowej w jednym miejscu. Bogata oferta okien, drzwi, bram garażowych, rolet, moskitier – wszystko w wielu kolorach, systemach oraz z możliwością dobrania wielu dedykowanych dodatków. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych producentów z którymi współpracujemy od lat. Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie stolarki otworowej do naszego domu jest wybór jednej firmy, która zapewni nam kompleksową usługę dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb wynikających z charakteru inwestycji.

Stolarka okienna

Każdy klient w trakcie budowy domu musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji do których należy ta dotycząca wyboru okien. Obecnie producenci stolarki okiennej proponują wiele rodzajów okien więc wybór właściwych okien na pewno nie jest prosty i zależy od wielu czynników. Jeden z podstawowych to na pewno styl architektoniczny domu oraz osobiste preferencje estetyczne klienta. Nie mniej istotne pozostają również funkcje praktyczne stawiane oknom, a mianowicie muszą zapewniać ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

W ofercie firmy RES DOM znajdziesz szeroki wybór stolarki okiennej. Okna PVC posiadają wysoką jakość, bardzo dużą gamę kształtów i kolorów co pozwoli na to, że świetnie wpiszą się w stylistykę wnętrza, a przy tym są atrakcyjne cenowo. Dzięki odpowiedniej głębokości profili oraz szerokości pakietu szybowego okna pozwalają uzyskać bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Co w obecnych czasach jest konieczne ponieważ oknom stawia się bardzo rygorystyczne normy. Wszystkie spośród okien, które możemy zaoferować naszym klientom: VEKA, SALAMANDER, EKOSUN, GEALAN posiadają certyfikaty potwierdzające normy w zakresie: wodoodporność, przepuszczania powietrza, transportu ciepła, obciążenia wiatrem, dźwiękochłonność. Właściwy wybór okien pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu i zapewnić domownikom bezpieczeństwo.

okna drzwi bramy garażowe rzeszów

Integralną częścią nowoczesnej stolarki okiennej są rolety zewnętrzne, które w znacznym stopniu mogą poprawić komfort życia domowników. Są idealnym zabezpieczeniem przed śniegiem, wiatrem, deszczem, słońcem. Pozwalają poprawić izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu, a domownikom dają poczucie prywatności i bezpieczeństwa. W ofercie RES DOM mamy rolety podtynkowe, elewacyjne. Produktem którym coraz częściej interesują się klienci są żaluzje fasadowe montowane zazwyczaj do nowoczesnych budynków.

Drzwi zewnętrzne

Kolejnym etapem przed którym staje każdy inwestor po wyborze okien jest wybór drzwi zewnętrznych. Będą one najbardziej wyeksponowaną częścią domu, a więc wygląd ma duże znaczenie. Przy wyborze drzwi zewnętrznych musimy również w takim samym stopniu zwrócić uwagę na ich konstrukcję, która sprawi, że będą trwałe, bezpieczne i funkcjonalne.

W ofercie posiadamy drzwi stalowe, drewniane i aluminiowe takich producentów jak WIKĘD, MARTOM, ERKADO. Używają oni do produkcji najlepszych materiałów i sprawdzonych technologii, co pozwala zagwarantować wysoką jakość wykonania. Dzięki bogatej ofercie wzorów, kolorów z łatwością znajdą państwo drzwi z których będziecie zadowoleni przez lata.

Bramy garażowe

W naszej ofercie znajdziesz również idealną bramę garażową do zastosowania w twoim domu i budynku przemysłowym. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest obecnie garaż wbudowany w bryłę domu. Jest to bardzo istotne ponieważ wpływa na komfort użytkowania. W ofercie RES DOM znajdziesz bramy garażowe marki WIŚNIOWSKI, które cechuje innowacyjna technologia, solidna jakość wykonania oraz bardzo dobre parametry izolacyjne. Można wyróżnić następujące rodzaje bram garażowych: segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne różnią się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Wykonane są z profili ze stali ocynkowanej różnej grubości pokryte blachą stalową. Wykończenie stanowi okleina z tworzywa sztucznego lub powłoka z farby proszkowej. Panele wypełniane są najczęściej piana poliuretanową lub styropianem co stanowi ich izolację, dzięki czemu brama garażowa w twoim domu nie będzie źródłem straty ciepła i zapewni doskonałą izolację.

Okna, drzwi, bramy garażowe Rzeszów

Zapraszamy do skorzystania z kompleksowej oferty RES DOM przy wyborze stolarki otworowej. Zawsze warto rozważyć kilka wariantów przed podjęciem ostatecznej decyzji, żeby zdecydować się na ten, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Skontaktuj się z nami w biurze handlowym w Rzeszowie lub Łańcucie, a przedstawimy Ci szczegółową ofertę.