28Kwi/20
ogrzewanie gazowe podłogowe

Ogrzewanie gazowe podłogowe Rzeszów

Ekologia i troska o środowisko to dwa słowa, które w ubiegłym roku chyba najczęściej padały razem z określeniami instalacji grzewczych. Zmiany klimatu i postępujące zanieczyszczenie środowiska, w tym głównie atmosfery sprawiają, iż ludzie coraz większą wagę przykładają do tego jak ogrzewają własne domy i mieszkania, i czy nie przyczynia się to do dalszej dewastacji planety. Ogrzewanie gazowe podłogowe uznaje się za jeden z bardziej ekologicznych sposobów na zapewnienie ogrzewania mieszkania.

Podłogówka na gaz

Podłogówka gazowa staje się idealnym wyjściem z sytuacji, jeśli nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie elektryczne czy też mamy zbyt małą działkę na zamontowanie pompy ciepła lub nie stać nas na wysokiej klasy piec gazyfikujący drewno. Podłogówka z instalacji gazowej ogranicza ilość zużywanego paliwa grzewczego, ale przede wszystkim w efekcie spalania gazu nie powstają szkodliwe substancje i pyły, które mogłyby przedostawać się do atmosfery. Ogrzewanie domu gazem staje się czystą alternatywą ogrzewania węglem czy drewnem w miejscach, gdzie stężenie zanieczyszczeń powietrza jest wysokie.

ogrzewanie gazowe podłogowe rzeszów

ogrzewanie gazowe podłogowe rzeszów

Oczywiście podłogówka na gaz nie jest rozwiązaniem idealnym. Wykorzystując gaz ziemny, przykładamy rękę do uszczuplania nieodnawialnych zasobów naszej planety, co jest działaniem szkodliwym. Jednocześnie gaz, jest surowcem dość drogim, które pozyskanie i przesył nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Ogrzewanie domu gazem jest wprawdzie niejako wymuszone w niektórych miejscach w Polsce, odgórnymi nakazami. Nie jest to bezpośredni nakaz wykorzystywania pieców gazowych, ale gaz, mimo że stosunkowo drogi i tak pozostaje najtańszym rozwiązaniem z możliwego spectrum rozwiązań proekologicznych.

Wygoda obsługi

Ogrzewanie gazowe podłogowe wygrywa konkurencję również sporą prostotą obsługi i wysokim komfortem codziennego użytkowania, które nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Wiele osób chętnie rezygnuje z codziennych, dodatkowych obowiązków, nawet jeśli ma ich to kosztować więcej.

Ogrzewanie gazowe podłogowe Rzeszów

Rozważasz instalację gazowego ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami i poproś o darmową wycenę, która pomoże Ci w podjęciu decyzji!

 

09Mar/20
wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego

Wszechstronne zalety ogrzewania podłogowego sprawiają, że wielu inwestorów zaczyna interesować się tego typu rozwiązaniami, skupiając się przede wszystkim na zaletach, a wady ogrzewania podłogowego odsuwając na dalszy plan. Nie jest to racjonalne podjecie i w późniejszym okresie może ono zaskoczyć użytkowników ogrzewania podłogowego niespodziewanymi sytuacjami.

Wady ogrzewania podłogowego

Jedną z najszybciej rzucających się w oczy zalet podłogówki jest brak grzejników ściennych, a co za tym idzie podniesienie estetyczności i funkcjonalności pomieszczeń. Czy aby na pewno tak jest w rzeczywistości? Z całą pewnością usuwamy grzejniki ścienne, zastępując je jednym wielkim grzejnikiem podłogowym. W rezultacie mamy wolne ściany, które można dowolnie zagospodarować, ale jednocześnie podłoga, która generuje ciepło ma pewne wymagania. Wady podłogówki to fakt, iż musimy zrezygnować z dużych i ciężkich mebli, a cała reszta powinna mieć nóżki, zapewniające, najlepiej całkiem spory, prześwit, a więc i ruch powietrza. Podobna sytuacja jest w kuchni, gdzie sprzęty agd, np. lodówka, muszą być odizolowane od podłoża.

wady ogrzewania podłogowego

wady ogrzewania podłogowego

W sytuacji gdy nie chcemy mieć w mieszkaniu mebli z nóżkami, podniesionych nad powierzchnią podłogi możemy wybrać inne wyjście, które jednak dla wielu poszerza wady ogrzewania podłogowego. Już na etapie tworzenia schematu podłogówki można zaznaczyć miejsca w których mają stać sprzęty agd i ciężkie meble i uwzględnić to przy projektowaniu pętli grzewczych, które będą omijały wyznaczone miejsca. Niestety uniemożliwia to praktycznie późniejsze, inne rozplanowanie sprzętów w pomieszczeniu.

Koszt podłogówki

Wady podłogówki nie kończą się jednak na sporym ograniczeniu funkcjonalności pomieszczeń. Ogromna niedogodnością jest koszt instalacji podłogówki, który jest bardzo duży. Wprawdzie to, po ilu latach zwróci się podłogówka jest uzależnione od rodzaju kotła i wykorzystywanego paliwa, jednak np. podłogówka elektryczna ma bardzo niski stopień zwrotu. Kolejną niedogodnością jest wylewka pod ogrzewanie podłogowe, która ze względu na swoją wysoką wagę nie może być zakładana na stropach o ograniczonej nośności, np. drewnianych.

Mimo pewnych wad ogrzewanie podłogowe to wciąż niezwykle opłacalny system. Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę podłogówki, która pomoże Ci zadecydować o jej instalacji!

24Sty/20
montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

W wielu miejscach w Internecie, wirtualni fachowcy radzą, aby nie być frajerami i samodzielnie podejść do banalnego zadania jakim jest montaż ogrzewania podłogowego we własnym domu. Przecież nikt nie zrobi tego lepiej, szybciej, taniej i dokładniej niż my sami. Prawda? Otóż nie do końca.

Instalacja podłogówki

Montaż ogrzewania podłogowego wydaje się być jednym z łatwiejszych i prostszych etapów w budowie domu mieszkalnego. Samo układanie pętli grzewczych sprowadza się do prowadzenia przewodów w określonym schemacie po liniach wyznaczonych na podkładach izolujących. Nic prostszego. Niestety w całym procesie instalacji jest kilka elementów, które sprawiają, że wcale nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

montaż ogrzewania podłogowego

montaż ogrzewania podłogowego

Po pierwsze przygotowanie schematu instalacji. Projekt ogrzewania podłogowego stanowi integralny element montażu ogrzewania podłogowego. Bez sporządzenia odpowiedniego planu nie ma szans stworzenia dobrego i efektywnego systemu grzewczego. To z kolei nie jest już takie proste jak układanie przewodów grzewczych na namalowanej kratownicy. To jak zamontować podłogówkę składa się także z doboru odpowiednich materiałów, które zapewnia długotrwałe użytkowania i współpracę instalacji z wybranym przez inwestora źródłem ciepła. Niestety do takich działań potrzebne jest już pewne doświadczenie i wiedza.

Montaż ogrzewania podłogowego we własnym zakresie może być dobrym pomysłem jeśli sami jesteśmy specjalistami z tego zakresu. Instalacja podłogówki jest wbrew pozorom, na kilku etapach dość wymagająca, a przede wszystkim niedociągnięcia na etapie montażu skutkują nieprzyjemnymi i kosztownymi awariami. To komu zlecić montaż podłogówki powinno być uzależnione od naszych możliwości finansowych, bierzmy jednak pod uwagę fakt, iż oszczędności na wykonaniu instalacji mogą się drastycznie zwiększyć przy szybkim, wymuszonym awarią- remoncie.

Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego i zastanawiasz się ile wyniesie w przypadku twojego domu lub mieszkania? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!

26Lis/19
oszczędzanie prądu w domu

Oszczędzanie prądu w domu – System Vastra

Ochrona środowiska naturalnego to chwytliwe hasło, które w ostatnich latach stało się znacząco nadużywane. Z tego też względu warto jest docenić te firmy, które rzeczywiście dbają o stan środowiska i prowadzą działania mające na celu zmienić stan postrzegania podejścia do środowiska w społeczeństwie. Coraz więcej osób, które jest świadome problemu ochrony środowiska, ale także kierujących się stanem własnego portfela sięga po rozwiązania firmy Vastra.

Oszczędzanie prądu w domu – System Vastra

oszczędzanie prądu w domu

oszczędzanie prądu w domu

Stworzenie systemu smart home, opartego o rozwiązania firmy Vastra nie jest najtańszym krokiem, ale z całą pewnością w dłuższej perspektywie ten finansowy wysiłek się opłaca. Decydując się na zamontowanie systemu inteligentnych gniazdek firmy Vastra otrzymujemy oszczędności sięgające nawet poziomu 30% ilości pobieranego prądu. Przekłada się to oczywiście bezpośrednio na uzyskiwane oszczędności finansowe.

Gniazdka elektryczne firmy Vastra to ponadto pełny dostęp użytkowników do monitoringu zużywanej energii. Raporty można oglądać w czasie rzeczywistym, ale także w tył, bez problemu wracając do poprzednich okresów, w których zamontowane były systemy inteligentnego wyposażenia. Mając wszystkie gniazdka elektryczne w domu podpięte do systemu smart home uzyskujemy dostęp do zapisów z niemal każdego miejsca na ziemi, jedynym kryterium jest dostęp do wi-fi.

Kolejne zalety gniazdek firmy Vastra to możliwość tworzenia harmonogramów zużycia prądu. Dowolne urządzenie podłączone do inteligentnego gniazdka firmy Vastra, można zaprogramować tak, aby włączało się i wyłączało w określonych godzinach czy dniach w tygodniu. Jednocześnie każdy użytkownik mający dostęp do aplikacji wspierającej system smart home, ma pełny wgląd w statystyki określające pobór prądu i kontrolę kosztów. Dzięki temu możliwe jest tworzenie przewidywań kosztów, jakie czekają nas w przyszłości.

08Paź/19
instalacja podłogowa

Instalacja podłogowa Rzeszów

Instalacja podłogowa to obecnie rozwiązanie coraz chętniej przyjmowane przez większość osób budujących nowe budynki mieszkalne, ale coraz chętniej wykorzystuje się ogrzewanie podłogowe także przy budownictwie usługowym oraz w niewielu przypadkach przy budownictwie przemysłowym. Do tej pory największymi odbiorcami rozwiązań grzewczych powierzchniowych są jednak inwestorzy indywidualni tworzących na potrzeby budownictwa mieszkaniowego.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe zapewnia wysoki komfort cieplny przy jednoczesnych oszczędnościach z zakresu kosztów ponoszonych na eksploatację ogrzewania. Niezależnie od tego z jakimi rodzajami ogrzewania podłogowego mamy do czynienia, koszty zakupu paliwa grzewczego będą niższe niż przy tradycyjnych systemach grzewczych, opartych o grzejniki ścienne. Sytuacja taka powstaje w wyniku tego iż ogrzewanie podłogowe pracuje na stosunkowo niskich temperaturach, zwłaszcza jeśli porównamy je do temperatur na jakich pracuje ogrzewanie tradycyjne.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

instalacja podłogowa rzeszów

instalacja podłogowa rzeszów

Rodzaje ogrzewania podłogowego jakie są obecnie dostępne na rynku instalacji grzewczych to przede wszystkim dwa główne typu: ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne. Poszczególne typy instalacji podłogowych w ogólnych zrębach opierają się na podobnych zasadach działania, jednak mają pewne wady i zalety, które nawet w znaczącym stopniu potrafią je różnić. Przykładowo ogrzewanie podłogowe wodne może bez problemów współpracować z różnymi kotłami grzewczymi, np. kotłami na drewno czy pompami ciepła, zaś ogrzewanie podłogowe elektryczne nie może być podłączone do żadnego innego źródła ciepła, jak tylko do pieca elektrycznego.

Instalacja podłogowa Rzeszów

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, który typ stanowi najlepsze rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każdy inwestor będzie miał zupełnie odrębne priorytety, decydujące o wyborze konkretnego systemu grzewczego. Jeśli masz wątpliwości co do ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!

27Sie/19
projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego Rzeszów

Projekt ogrzewania podłogowego stanowi fundament gwarantujący prawidłowe wykonanie systemu ogrzewania podłogowego, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z ogrzewaniem wodnym. Starannie opracowany projekt podłogówki powinien uwzględniać zarówno zapotrzebowanie cieplne budynku, na co ma wpływ wykorzystanie konkretnych materiałów konstrukcyjnych, a także parametry techniczne dla wszystkich zastosowanych materiałów z jakich składa się podłogówka. Nic w ogrzewaniu podłogowym nie powinno być robione na oko, a każde odstępstwa od projektu mogą kończyć się bardzo nieprzyjemnymi awariami.

Continue reading

16Lip/19
podłogówka na gaz

Podłogówka na gaz Rzeszów

Podłogówka na gaz, coś co dla wielu jeszcze do niedawna było tylko marzeniem, a teraz może być rzeczywistością. Systemy podłogowe z roku na rok robią się tańsze, a pensje w Polsce rosną, stad tez coraz większa liczba inwestorów może pozwolić sobie na zakup nowych technologii znacznie ułatwiających im codzienne życie. Ogrzewanie gazowe jest bowiem jednym z wygodniejszych systemów grzewczych, które umożliwiając zachowanie dla ich użytkowników pełnego komfortu. Przy ogrzewaniu gazem w budynku jednorodzinnym można poczuć się jak w komfortowym mieszkaniu. Jeśli odpowiednio zaprogramujemy piec gazowy, nasz kontakt z system grzewczym ograniczymy do sporadycznych przeglądów pieca.

Zalety podłogówki na gaz

podłogówka na gaz rzeszów

podłogówka na gaz rzeszów

Podłogówka na gaz pozwala na uniknięcie niepotrzebnego stresu i dyskomfortu związanego z przychodzeniem do zimnego domu, gdzie dopiero trzeba podjąć szereg czynności, które pozwolą nam na uzyskanie względnego komfortu cieplnego po dłuższym czasie. Ogrzewanie podłogowe na gaz może zostać zaprogramowane, tak aby grzanie było podtrzymywane na minimalnym poziomie przez cały okres, gdy jesteśmy w pracy, a na godzinę przed naszym powrotem możliwe jest automatyczne zwiększenie temperatury. Zresztą podłogówka gazowa może po prostu włączyć się automatycznie w wyznaczonym czasie, podobnie jaki i wygasić swoje funkcje.

Gazowe ogrzewanie podłogowe nie wymaga również istnienia specjalnych pomieszczeń do zamontowania pieca. Współczesne kotły gazowe mają niewielkie rozmiary i są na tyle estetyczne, że bez problemu można je zamontować nawet w korytarzu czy pokoju dziennym. Dodatkowo nie ma również potrzeby, aby tworzyć zewnętrze pomieszczenie do przechowywania paliwa, jak byłoby w przypadku kotła na drewno. Co więcej nie ma także żadnego problemu z koniecznością przygotowania surowca, co zwykle wiąże się z dużym nakładem sił i czasu.

Podłogówka na gaz Rzeszów

Co jednak ogrzewanie podłogowe na gaz daje w zamiana, a raczej co my ze swojej strony musimy poświęcić? Przede wszystkim pieniądze. Droga jest nie tylko sama instalacja, ale głównie sam zakup gazu. Jego ceny od lat są wysokie, a nic nie zapowiada odwrócenie tej tendencji. Mimo swoich wad gazowe ogrzewanie podłogowe to system, który szturmem wdziera się do polskich domów. Jeśli Ty również chcesz zainstalować podłogówkę na gaz w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu!

12Cze/19
instalacje podłogowe

Instalacje podłogowe Rzeszów

Instalacje podłogowe to ostatnio jedne z popularniejszych systemów funkcjonujących na współczesnym rynku grzewczym. Zwiększająca się ilość montowanych instalacji podłogowych w nowych budynkach jednorodzinnych świadczy o przewadze korzyści czerpanych z podłogówki nad jej wadami, które oczywiście, także funkcjonują.

Zalety ogrzewania podłogowego

Do głównych zalet, jakie generuje ogrzewanie podłogowe zalicza się zmniejszenie kosztów ponoszonych na eksploatacje ogrzewania, a do tego równoczesne zapewnienie osiągania odpowiedniego komfortu cieplnego, właściwego dla każdego człowieka. Ogrzewanie podłogowe to także możliwość znacznego zwiększenia higieniczności pomieszczeń, w których niweluje się środowisko przyczyniające się do rozwijania się grzybów, pleśni i bakterii. Instalacje podłogowe umożliwiają również ograniczenie rozwijania się zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry. Wymuszony ruch powietrza, unosi z podłogi i ścian, drobinki kurzu, roztocza i inne alergeny. Nie jest to pozytywne zjawisko dla alergików i astmatyków, a wiec montaż podłogówki to idealne rozwiązanie.

instalacje podłogowe rzeszów

Wiele korzyści osiąganych z podłogówki jest wspólnych dla wszystkich typów instalacji podłogowych. Jednakże jest wiele osobnych zalet i wad, które istnieją i obowiązują różne rodzaje ogrzewania podłogowego. Zasadniczo istnieją dwa główne typy instalacji podłogowych: ogrzewanie wodne i ogrzewanie elektryczne. Pierwszy z wymienionych rodzajów jest tańszy w montażu, zakupie i eksploatacji, ale jednocześnie jego montaż jest problematyczny ,zwłaszcza w budynkach starego typu lub w obiektach z ograniczoną nośnością stropu. Ogrzewanie elektryczne nie ma tej wady, bez problemu można montować je w budynkach wielokondygnacyjnych, a montaż jest bardzo łatwy i bezproblemowy, niestety równocześnie ogrzewanie tego typu jest bardzo drogie w eksploatacji.

Instalacje podłogowe Rzeszów

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać? Na jaki rodzaj finalnie się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie nie jest proste i jednoznaczne dla każdego. Inwestor powinien sam rozważyć możliwości finansowe oraz korzyści i wady które są dla niego najważniejsze i w oparciu o i indywidualne specjalizacje, podjąć decyzję. Przed podjęciem decyzji warto znać szacunkowy koszt podłogówki – w tym celu zachęcamy do kontaktu z naszym biurem! Nasi eksperci sporządzą dla Państwa darmową, niezobowiązującą wycenę!

15Kwi/19
zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie bez widocznych grzejników to marzenie każdej eleganckiej pani domu. Oczywiście technologia umożliwiająca taką sytuację jest możliwa, a nawet bardzo popularna, nie tylko ze względu na swoją wysoka estetykę, która jest istotną zaletą, jednak nie jedyną. Kolejna istotna zaletą jest opłacalność ogrzewania podłogowego. Szczególnie jeśli wybierzemy ogrzewanie podłogowe wodne i połączymy go z kotłem na drewno lub węgiel, niskie koszty ponoszone na eksploatacje ogrzewania zaskoczą nas bardzo pozytywnie. Do możliwości współpracy z kotłami na tanie paliwo dochodzi także praca na niskim temperaturach i co za tym idzie zmniejszone zużycie paliwa. Ogrzewanie podłogowe wydaje się mieć świetne umocowanie ekonomiczne. Ale czy to już wszystkie zalety podłogówki?

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego to z całą pewnością nie tylko ekonomia oraz estetyka. To także wysoka higiena używania tego typu instalacji. Podłogówka pozwala pozbyć się pleśni, grzybów i bakterii z powietrza oraz podłóg. Ta zaleta jest szczególnie istotna w pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy oczywiście łazienka. Wśród innych korzyści z podłogówki znajdziemy także ułatwienia dla alergików oraz astmatyków, a także dla wszystkich tych, którzy cierpią na problemy z górnymi drogami oddechowymi. Jak to się dzieje? Zalety ogrzewania podłogowego to ograniczenie zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepłego powietrza do góry. Dzięki temu w powietrze nie wzbija się także kurz czy roztocza. Ponadto zalety podłogówki to także utrzymywanie naturalnego stopnia wilgoci w powietrzu, którym oddychają mieszkańcy, co niweluje dolegliwości związane z przesuszeniem powietrza.

zalety ogrzewania podłogowego

zalety ogrzewania podłogowego

Darmowa wycena podłogówki

Reasumując, popularność ogrzewania podłogowego nie wzięła się znikąd. Jakieś jego cechy musiały sprawić, iż podłogówka jest wyborem wielu, zadowolonych konsumentów, którzy nie tylko wybrali instalację podłogową, ale także cały czas są usatysfakcjonowani z jej pracy oraz zapewnianego przez nią komfortu.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę podłogówki! Nie zwlekaj!

29Mar/19
twarda woda a ogrzewanie podłogowe

Twarda woda a ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest ostatnio najbardziej popularnym rozwiązaniem na równomierne rozprowadzenie ciepła i ogrzanie całej kubatury budynku. System jest niskotemperaturowy, dzięki czemu unika się przegrzewania pomieszczeń. Dodatkowo umieszczenie rurociągu grzewczego pod podłogą pozwala na zaoszczędzenie powierzchni czynnej. Decydując się na takie rozwiązanie musimy być świadomi, że jest to instalacja, która powinna być dokładnie przemyślana, ponieważ ze względu na rozmieszczenie nie będzie możliwa jej naprawa, bądź wymiana bez rozkuwania tynku i warstwy betonu.

Co warto wiedzieć przed instalacją ogrzewania podłogowego?

Przed końcowym montażem instalacji powinniśmy zorientować się, jakie parametry powinny być zachowane, aby całość mogła pracować skutecznie i bezawaryjnie. Instalacja ogrzewania podłogowego jako medium grzewcze wykorzystuje zazwyczaj wodę. Ze względu na brak możliwości odprowadzania ewentualnych zanieczyszczeń poprzez zawory spustowe (które w standardowych instalacjach grzejnikowych umieszczane są poniżej) woda powinna spełniać określone normy. Zazwyczaj są one określane przez producentów i są uwarunkowaniem gwarancji.

Twarda woda a ogrzewanie podłogowe

Głównym problemem wody bez względu na rodzaj ujęcia, jest jej nadmierna twardość. Objawia się ona osadami na bateriach, kabinach prysznicowych, czy kamieniem w czajniku. To czego nie zauważamy to zmniejszanie przekrojów rurociągów instalacyjnych. Aby temu zapobiec najczęściej montuje się zmiękczacze wody. Są to kompaktowe urządzenia usuwające jony wapnia i magnezu odpowiadające za twardość wody.

Jak działa zmiękczacz wody?

Zmiękczacze wody pracują na zasadzie wymiany jonowej. Po wyczerpaniu swojej zdolności jonowymiennej przechodzą w cykl regeneracji, która polega na zasysaniu solanki i przepłukiwaniu wodą. Po tym procesie, trwającym ok. 1 godziny zmiękczacz jest gotowy do dalszej pracy. Częstotliwość regeneracji zależy od zużycia wody, twardości oraz modelu zmiękczacza i wynosi średnio ok. 4 dni.

Jaki filtr wody wybrać?

Obecny rynek jest przesycony modelami z różnych półek cenowych. W przypadku filtrów do wody nie warto decydować się na najtańsze rozwiązanie, ponieważ zazwyczaj tani filtr będzie drogi w eksploatacji oraz bardzo awaryjny. Z pewnością świetnym wyborem, potwierdzonym przez liczne pozytywne opinie instalatorów, będzie wybór zmiękczacza wody firmy EcoWater. Amerykański producent zapewnia 10-letnią gwarancję oraz wysoką jakość pracy połączoną z naprawdę niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Średni miesięczny koszt pracy urządzenia to ok. 15 zł łącznie z energią elektryczną, wodą popłuczną oraz solą. Główną zaletą zmiękczaczy EcoWater to skuteczność pracy nawet przez 20 lat.

odkamienianie wody

Skutki twardej wody dla ogrzewania domu

Co się stanie jeżeli nie zamontujemy zmiękczacz wody? Po podgrzaniu wody w instalacji wytrąci się kamień kotłowy. Niewielka ilość, bo ok. 18 mg CaCO3/l może generować wystąpienie nawet 10 g osadu. Przekrój wewnętrzny rurki grzewczej zmniejszony o 1 mm, powoduje 4-krotne obniżenie wartości współczynnika przenikania ciepła i nawet o 5% wzrost kosztów eksploatacyjnych.