28mar/23
ogrzewanie-podlogowe-producent

Producent ogrzewania podłogowego Rzeszów

Przy wyborze producenta ogrzewania podłogowego ważne jest, aby wziąć pod uwagę funkcje i cechy oferowanych przez nich systemów. Jedną z najważniejszych cech jest rodzaj systemu, który pozwala dostosować go do indywidualnych potrzeb i wymagań. Warto zwrócić uwagę na rodzaj rur użytych do instalacji, ich średnicę oraz kształt. Ważną cechą systemu jest również kontrola temperatury, która pozwala na łatwe sterowanie intensywnością ciepła. Kolejnym czynnikiem jest jakość materiałów użytych do produkcji, która wpływa na wytrzymałość i trwałość systemu. Ważnym aspektem jest także dostępność części zamiennych oraz serwisu posprzedażowego. W trakcie wyboru producenta ogrzewania podłogowego należy zatem zwracać uwagę na wiele czynników, które wpłyną na wydajność i jakość systemu ogrzewania.

Jakie są korzyści ogrzewania podłogowego?

systemy ogrzewania podłogowego sanderKorzyści ogrzewania podłogowego są niepodważalne i bardzo liczne. Z perspektywy producenta ogrzewania podłogowego wodnego, można wymienić m.in. oszczędność miejsca, wysoki komfort cieplny oraz niski poziom hałasu, w porównaniu do tradycyjnych grzejników. Ogrzewanie podłogowe musi być zainstalowane tylko raz, a potem można na nim korzystać przez długie lata bez konieczności naprawy. Dodatkowo takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia walory estetyczne wnętrza, gdyż nie ma potrzeby wykorzystywania przestrzeni na grzejniki.

Podobne korzyści można wyróżnić w przypadku ogrzewania podłogowego elektrycznego. Dzięki temu, że to ciepło jest rozprowadzane równomiernie po całym pomieszczeniu, możliwe jest uzyskanie optymalnego rozkładu temperatury i oszczędność kosztów. Warto zaznaczyć, że przyczynia się to również do poprawienia jakości powietrza, ponieważ ogrzewanie podłogowe nie generuje pyłu i zanieczyszczeń. W efekcie taki sposób ogrzewania jest najbardziej popularny w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, szkoły czy biura, gdzie konieczne jest zachowanie najlepszych warunków sanitarnych i dobrego samopoczucia użytkowników.

Jakie są rodzaje ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe to jedna z najbardziej komfortowych i nowoczesnych metod ogrzewania pomieszczeń. Rodzaje ogrzewania podłogowego dzielimy na dwa typy: wodne i elektryczne.

Podłogowe wodne to jedna z najpopularniejszych metod, w której energię cieplną dostarcza ciepła woda krążąca w rurach podłogowych. Jest ono ekonomiczne i łatwe do sterowania, a także zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu.

Podłogowe elektryczne natomiast działa za pomocą przewodów grzejnych wbudowanych w posadzkę. Jest to rozwiązanie prostsze w instalacji, jednak bardziej kosztowne w eksploatacji. Oba typy ogrzewania podłogowego zapewniają stałą i przyjemną temperaturę w pomieszczeniu, a ich wybór zależy od indywidualnych preferencji i warunków technicznych.

30sty/23
podłogówka pompa ciepła

Jakie Ogrzewanie Podłogowe do Pomp Ciepła

Pompy ciepła są coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli domów, którzy szukają sposobu na ograniczenie opłat za ogrzewanie. Jednak wybór odpowiedniego ogrzewania podłogowego do pompy ciepła może być trudny. W tym artykule omówimy pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe, a także omówimy, jak wybrać odpowiedni system ogrzewania podłogowego do współpracy z twoją pompą ciepła.

Dobór podłogówki do pompy ciepła

Jakie ogrzewanie podłogowe do pompy ciepła? Pompa ciepła jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem ciepła, które wykorzystuje naturalne źródła energii do ogrzewania budynku. Odpowiednio dobrane ogrzewanie podłogowe pozwala jeszcze bardziej zwiększyć efektywność tego systemu. Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści. Jest to bardzo wydajne i efektywne źródło ciepła, które może być stosowane zarówno w domach mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Ogrzewanie podłogowe działa w oparciu o wymiennik ciepła, który wykorzystuje energię zawartą w powietrzu, wodzie lub ziemi do ogrzewania powierzchni podłogi. Ponadto ogrzewanie podłogowe jest wysoce wydajne i pozwala na oszczędności energii. Jest to również doskonały wybór dla domów, w których jest mało miejsca na tradycyjne systemy grzewcze. Jeśli chodzi o pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe jest doskonałym uzupełnieniem, ponieważ zapewnia równomierne ogrzewanie przy niskim zużyciu energii.

Zalety pomp ciepła i ogrzewania podłogowego

podlogowka z pompa ciepłaZaletą pomp ciepła jest to, że są one ciche i nie wymagają dużo miejsca do zainstalowania. Dodatkowo, pompy ciepła są wysoce niezawodne i są w stanie wytrzymać wysokie ciśnienia i temperatury. Ogrzewanie podłogowe jest również wysoce efektywnym sposobem ogrzewania. Ogrzewanie podłogowe działa poprzez przesyłanie ciepła poprzez płytki lub panele podłogowe, które są instalowane w podłodze, co pozwala wyeliminować potrzebę użycia grzejników. Pozwala to również zaoszczędzić miejsce w domu, ponieważ nie trzeba zostawiać miejsca na grzejniki. Ogrzewanie podłogowe jest również ciche, niezawodne i wysoce wydajne energetycznie, zapewniając równomierne i komfortowe ciepło.

Oba systemy dobrze się uzupełniają, więc można zaoszczędzić

Ogrzewanie podłogowe i pompy ciepła są dwiema skutecznymi metodami ogrzewania domu, które razem prowadzą do oszczędności. Ogrzewanie podłogowe działa poprzez rozprowadzenie ciepła poprzez system rur umieszczonych w podłodze. Po włączeniu, ciepło jest promieniowane z powrotem do pomieszczenia, tworząc przyjemne ciepło. Inwestycja w ogrzewanie podłogowe może być kosztowna, ale korzyści z nią związane są znaczne. Ogrzewanie podłogowe jest bardziej efektywne energetycznie niż tradycyjne grzejniki, w wyniku czego minimalizuje koszty. Użycie pompy ciepła i ogrzewania podłogowego razem może znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania domu i zapewnić przyjemne i efektywne ogrzewanie.

Pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe Sander – odwiedź show room w Rzeszowie i poznaj ofertę!

24lis/22
rekuperacja

Rekuperacja Rzeszów

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba Polaków. Pozwala na uzyskiwanie świeżego powietrza, a jednocześnie na zmniejszenie wysokości rachunków za ogrzewanie. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na rekuperacje.

Wysoka jakość wdychanego powietrza

rekuperacjaJedną z największych zalet wentylacji z odzyskiem ciepła jest uzyskiwanie stałego dostępu do świeżego powietrza, niezależnie od pory roku. Dzieje się tak zarówno w czasie panowanie skrajnie wysokich temperatur, jak i zimowych chłodów. Jest to system posiadające wbudowane filtry, które stanowią skuteczną ochronę przed smogiem, roztoczami oraz innymi niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami. Dzięki temu jest to wspaniała opcja dla osób zmagających się z alergią. Co ważne, opisywane rozwiązanie pozwala na kontrolowanie ilości dostarczanego do pomieszczenia świeżego powietrza. W czasie, w którym wszyscy mieszkańcy znajdują się w domu może być ona większa. W porach przebywania w pracy lub szkole można ją zmniejszyć.

Ogrzewanie i oszczędność

Kolejną korzyścią korzystania z rekuperacji jest odzyskiwanie ciepła z wentylowanego powietrza. Decyzja o jej montażu wiąże się z drastycznym zmniejszeniem wysokości rachunków płaconych za ogrzewanie. W wielu przypadkach ich wartość zmniejsza się o ponad 50%. Ponadto takie rozwiązanie zwiększa komfort mieszkańców przebywających w domu. Po pierwsze zwalnia z konieczności często otwierania okien, które wiąże się z wdychaniem nieprzyjemnych zapachów oraz różnego rodzaju alergenów. Poza tym ich zamknięcie zwalnia z przykrej konieczności wysłuchiwania różnych hałasów oraz zmniejsza wilgotność powietrza wewnątrz budynku. Należy zaznaczyć, że zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie należy do najtańszych. Pomimo tego jest to niezwykle opłacalna opcja. Osoby, które chcą z niej skorzystać mogą liczyć na spore dofinansowania. Ponadto ze względu na możliwość darmowego dogrzewania pomieszczeń koszty takiej inwestycji zwracają się już po kilku latach.

Rekuperacja Rzeszów

Poznaj rekuperatory w ofercie firmy Sander – wysokiej klasy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

23wrz/22
montaż pompy ciepła

Montaż pomp ciepła Rzeszów

Sposobów ogrzewania domu jest wiele. Ostatnio jednak rekordy popularności biją pompy ciepła. Są to urządzenia praktyczne i przydatne, niedrogie w codziennej eksploatacji. Zakup pompy ciepła jest poważną decyzją. Aby z czystym sumieniem zdecydować się na taką inwestycję warto przestudiować dostępne rodzaje pomp ciepła i poznać ich zalety. Poza samym doborem urządzenia niezwykle istotny jest jego prawidłowa instalacja. Montaż jest zazwyczaj wykonywany przez profesjonalną firmę – dostawcę urządzenia lub autoryzowanego przedstawiciela.. Serwisowanie takiego urządzenia oraz przeglądy dwa razy w roku to elementy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego instalatora. Główną zaletą tego systemu jest fakt, że instalacja pompy ciepła jest bardzo ekonomicznym ogrzewaniem dla domów jednorodzinnych. Do najczęściej wybieranych pomp ciepła należą pompy gruntowe oraz powietrzne. Ze względu na ograniczenia techniczne nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się wodne pompy ciepła.

salon-pokazowy-pompy-ciepla-rzeszow

Montaż pompy ciepła

Instalator pomp ciepła odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie montażu, co bezpośrednio wpływa na jej prawidłowe działanie. Z tego względu warto zdecydować się na profesjonalistę, który posiada odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w montażu pomp ciepła. Samodzielne montowanie może nie być w pełni skuteczne, a nawet doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Prawidłowo zamontowana pompa ciepła ogrzeje cały dom i sprawi, koszty ogrzewania będą znacznie niższe niż w przypadku innych źródeł ciepła

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła mają różnorodne zalety. Należą do nich:

* ekologiczność, ponieważ pompa nie emituje spalin;

* oszczędność – pompa nie pobiera dużych ilości energii;

* wygoda stosowania – jest to najbardziej energooszczędne urządzenie, które można znaleźć na rynku;

* bezpieczeństwo – nie stwarza żadnego ryzyka wybuchu pożaru czy zaczadzenia;

* wieloletnie użytkowanie.

Opłacalność pomp ciepła

Poza zaletami ekonomicznymi i wygodą użytkowania pompa ciepła zajmuje niewiele miejsca, nie trzeba mieć dużej kotłowni, by korzystać z takiego urządzenia. Pompy ciepła są rekomendowane przez ekspertów jako zielone źródło ciepła oraz najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania domu – dzięki nim nie trzeba płacić kroci za prąd czy gaz.

Montaż pompy ciepła Rzeszów

Rozważasz montaż pomp ciepła w swoim domu? Skontaktuj się z nami i zapytaj o darmową wycenę montażu pompy ciepła. Nasi specjaliści doradzą Ci najlepsze urządzenie oraz przeprowadzą przez proces zakupu i montażu.

15cze/22
nowoczesne-ogrzewanie-domu

Innowacyjne ogrzewanie Rzeszów

Nowoczesne ogrzewanie domu

Nowoczesne ogrzewanie domu to efektywny system ogrzewania domu. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych systemów ze względu na niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność. Nowoczesne ogrzewanie domu jest doskonałym wyborem dla Twojej rodziny, ponieważ wykorzystuje odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna i wiatrowa. System ten zmniejsza również emisję dwutlenku węgla, ponieważ wytwarza energię elektryczną z odnawialnych źródeł zamiast spalania paliw kopalnych.

Nowoczesnym sposobem ogrzewania domu jest pompa ciepła.

Urządzenie to wykorzystuje energię elektryczną do podgrzewania wody, która z kolei ogrzewa powietrze i wszystkie pozostałe pomieszczenia w domu. Jest to o wiele bardziej wydajne i ekologiczne rozwiązanie niż starsze metody ogrzewania, ponieważ nie jest uzależnione od spalania paliw kopalnych i uwalniania szkodliwych emisji do atmosfery.

ogrzewanie-podlogowe-Pompy ciepła są również niezwykle uniwersalne; można je instalować w każdym pomieszczeniu, w tym w łazienkach i kuchniach. Można je nawet podłączyć do centralnego systemu ogrzewania, jeśli chcesz używać ich nie tylko do chłodzenia domu podczas gorących letnich miesięcy!

Nowoczesne systemy ogrzewania domu są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, dzięki czemu można uzyskać dokładnie to, czego potrzebujesz dla swojego domu. Pompa ciepła to idealny wybór dla każdego, kto chce zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, a jednocześnie pomóc naszej planecie!

Systemy ogrzewania podłogowego

Systemy ogrzewania podłogowego to doskonały wybór dla starszych domów, które nie mają centralnego ogrzewania, ale nadal potrzebują dodatkowego ciepła w miesiącach zimowych. Można je zainstalować pod każdym rodzajem materiału podłogowego (podłogi drewniane lub kafelki), pod warunkiem, że jest do nich dostęp od dołu przez właz. Po zainstalowaniu będą one ogrzewać cały dom, nawet jeśli nie ma w nim centralnego ogrzewania!

Szukasz innowacyjnego ogrzewania w Rzeszowie? Napisz do nas i otrzymaj darmową wycenę pomp ciepła i ogrzewania podłogowego!

22lut/22
automatyka sterująca ogrzewaniem

Automatyka sterująca ogrzewaniem domu

Gwałtowny wzrost popularności technologii automatyki domowej w ciągu ostatnich kilku lat zwrócił uwagę właścicieli domów na tę fantastyczną technologię, która dąży do stworzenia inteligentnych domów, które nie wymagają od mieszkańców żadnego wysiłku w codziennych zadaniach, takich jak zamykanie drzwi, włączanie i wyłączanie światła, bezpieczeństwo i ogrzewanie.

Automatyka sterująca ogrzewaniem – dlaczego warto?

Inteligentne ogrzewanie jest jednym z najbardziej wartościowych aspektów technologii automatyki domowej, a głównym powodem jest to, że reprezentuje prawdziwą definicję inteligentnego. Ten szczególny aspekt domu był pierwszym, który miał inteligentne rozwiązania, które faktycznie uczą się od nawyków i harmonogramów, ale to nie kończy się w ogóle. Następnie kilka powodów, dla których inteligentne ogrzewanie i inteligentne sterowanie ogrzewaniem są najlepszym bezproblemowym sposobem podejścia do technologii automatyki domowej.

ogrzewanie-podlogowe-Sterowanie ogrzewaniem wifi jest już od kilku lat, a nawet jeśli jest powszechnie znany dla niektórych sektorów populacji, to nie jest to tak popularne dla innych. Oczywiście, każdy wie lub wnioskuje, co to oznacza, ale w rzeczywistości, ci, którzy nie są zaznajomieni z tą technologią nie wiedzą, co to uprawnia. Posiadanie inteligentnego domu oznacza posiadanie idealnego sprzymierzeńca – lub kilku małych sprzymierzeńców – dla Twojego stylu życia.

Niższe koszty ogrzewania domu:

Ludzie mają tendencję do kojarzenia technologii inteligentnego domu z dużymi budżetami i wysokimi kosztami instalacji i konserwacji. Inteligentne ogrzewanie to świetny obszar, aby zobaczyć, jak przyjazna dla budżetu technologia ta może być. Potrzebujesz domu, który jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, kiedy i gdzie korzystać z zewnętrznej temperatury naturalnej, aby obniżyć rachunki za energię elektryczną i być trochę łagodny dla naszej planety.

Niektóre z najlepszych marek w branży oferują fantastyczne opcje, które są opłacalne i energooszczędne.

  • Wiele pokoi, idealna temperatura dla każdego z nich:
  • Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii grzewczej możesz cieszyć się idealną temperaturą w każdym pomieszczeniu w domu, automatyka sterująca ogrzewaniem zapewnia odpowiedni klimat przez cały czas, gdziekolwiek jesteś w swoim domu.
  • Nie ma znaczenia czy śpisz, ćwiczysz czy po prostu odpoczywasz, masz najlepszą technologię, która towarzyszy Ci 24/7 niezależnie od rodzaju wykonywanej czynności.

Zdalny dostęp do Twojego inteligentnego termostatu

Automatyka sterująca ogrzewaniem rozwinęła się tak szybko, że użytkownicy mogą ją obsługiwać z daleka za pomocą smartfonów i inteligentnych aplikacji poprzez sieć wifi. Będziesz miał najlepsze inteligentne sterowanie ogrzewaniem do swojej dyspozycji, co oznacza, że możesz kontrolować temperaturę w swoim domu, nawet jeśli nie ma Cię w nim. Wystarczy połączenie wifi, a inteligentne sterowanie ogrzewaniem wifi można regulować z dowolnego miejsca na ziemi. Już dawno minęły czasy, kiedy nie wiedziałeś, czy termostat jest włączony, czy nie.

21gru/21
podłogówka rzeszów salon

Salon pokazowy Ogrzewanie Podłogowe Rzeszów

salon-pokazowy-ogrzewanie-podlogowe-rzeszowOgrzewanie podłogowe to system, który jest obecnie znacznie bardziej popularny od standardowych grzejników ściennych. Zdecydowana większość osób budujących swoje domy decyduje się zamontować podłogówkę przynajmniej w niektórych pomieszczeniach. Ponadto rośnie liczba osób, które ogrzewanie podłogowe instalują w swoich domach czy mieszkaniach przy okazji remontów. Skąd bierze się popularność tego rozwiązania, jakie są jego zalety i wady? Gdzie kupić ogrzewanie podłogowe w Rzeszowie?

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to system, który posiada szereg istotnych zalet. Przede wszystkim jest to system niezwykle komfortowy. Ciepła podłoga błyskawicznie zapewnia przyjemne uczucie ciepła, które rozchodzi się naturalne od stóp do głowy. Poza komfortem użytkowym ogrzewanie podłogowe nie powoduje ruchu powietrza, który przenosi kurz – jest to więc rozwiązanie korzystne dla alergików.

Ekonomia ogrzewania podłogowego – czy to się opłaca?

Wiele osób rozważających montaż ogrzewania podłogowego zastanawia się nad kwestiami jego ceny – zarówno montażu jak i eksploatacji. Wiele zależy w tym aspekcie od systemu. Ogrzewanie podłogowe wodne jest nieco droższe w instalacji niż tradycyjne grzejniki, jednak jego eksploatacja jest tańsza co sprawia, że podłogówka zwraca się po kilku latach. Nieco inaczej prezentuje się sytuacja związana z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym. Ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej eksploatacja tego systemu jest droższa niż w przypadku podłogówki wodnej. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ten system posiadając jednocześnie panele fotowoltaiczne, które generują prąd ze słońca.

Ogrzewanie podłogowe – salon pokazowy w Rzeszowie

Firma Sander System otworzyła na terenie Rzeszowa pierwszy salon pokazowy dla klientów indywidualnych. W budynku przy ulicy Rejtana 67 będą mogli spotkać się Państwo z doradcami, którzy polecą najlepsze rozwiązania grzewcze. Salon pokazowy w Rzeszowie będzie posiadał również showroom prezentujący różne instalacje i różnice między nimi. Zapraszamy!

25lis/21
ładowarka elektryczna do auta

Ładowarki do Samochodów Elektrycznych

Ponieważ pojazd możemy naładować prądem stałym (DC) czy prądem zmiennym (AC) przeróżne będą wtyczki, jakie pozwolą nam napełnić baterię własnego pojazdu w każdej z tychże technik. Prąd zmienny to ów, jaki płynie w naszych domowych gniazdkach. Nim dotrze on do baterii pojazdu musi zostać przetworzony na prąd stały. Zmiana prądu zmiennego (AC) na stały (DC) odbywa się w przetwornicach, nazywanych również transformatorami, konwertorami mocy, czy zazwyczaj prostownikami czy zasilaczami.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowanie samochodu elektrycznego może przebiegać na mnóstwo rodzajów. Jednym spośród wyjść jest niewątpliwie dobór powszechnej stacji. Infrastruktura ładowania jest ciągle poszerzana o specjalne elementy i dopasowywana do potrzeb oraz obsługi klientów. Budowa stacji ładowania jest zdecydowanie tańsza, szybsza oraz niewątpliwie bardziej przyjazna dla otoczenia, aniżeli w wypadku tradycyjnej stacji paliw.

ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowarki AC – prąd zmienny

Ładowarki prądu zmiennego stosują napięcie 230V (jednofazowe, więc takie jak w prywatnym gniazdku) czy 400V (trójfazowe, tzw. „siła”). Optymalne napięcie prądu w obu wypadkach to 16A. Moc ładowania jaką jesteśmy w stanie wykrzesać z ładowarek 230/400V to od 2 do 12 kW. Jeżeli ładowarka jest urządzona w składnik EVSE (ang. electric vehicle supply equipment) chroniący przed obciążeniem, moc ładowania może urosnąć choćby do 22 kW.

Jak dobrać dobry kabel do auta elektrycznego?

Choćby najdoskonalsza ładowarka nie będzie spełniała własnych funkcji, jeżeli przewód zostanie źle wybrany. Wydawać by się mogło, iż przewód do ładowania auta elektrycznego jest jedynie standardowym złączem. Nic bardziej mylnego! To niezwykle rozwinięty technologicznie artykuł, jaki odpowiada za zachowanie dobrych parametrów ładowarki. Kabel EV musi być dopasowany pod względem mocy oraz potencjalnej do przyjęcia szybkości ładowania.

17lis/21
dotacja-na-fotowoltaike

Dopłaty do paneli fotowoltaicznych Rzeszów

Nie da się ukryć, że odnawialne źródła energii stale zyskują na uznaniu w związku z tym warto pomyśleć o zainwestowaniu w fotowoltaikę. Panele słoneczne to bardzo ciekawe urządzenia, które zamontowane na dachach naszych domów czy budynków gospodarczych mogą produkować ogromne ilości energii elektrycznej. Koszty stworzenia takowych instalacji początkowo mogą wydawać się bardzo duże. Jednak można starać się o dofinansowanie, które bez wątpienia będzie dla nas dużym wsparciem.

dofinansowanie-na-fotowoltaikeDotacja na panele fotowoltaiczne

Zasada działania fotowoltaiki jest ogólnie dość prosta. Instalacja składa się z paneli słonecznych, które wchodzą w interakcję z fotonami. Efekt jest taki, że powstaje napięcie prądu stałego. Czasami już nawet kilka paneli słonecznych jest w stanie produkować tyle energii, aby można było zasilać wiele urządzeń elektrycznych, z jakimi mamy do czynienia w naszych domach. Zakup paneli może w dużym stopniu nadwerężyć nasz domowy budżet. Biorąc udział w takich projektach jak „Mój prąd” lub programie „Czyste powietrze” możemy liczyć na uzyskanie dodatkowych funduszy, które pozwolą na pokrywanie sporej części wydatków związanych z zakupem instalacji fotowoltaicznych.

Dotacje do fotowoltaiki – koszty kwalifikowane

Kosztami kwalifikowanymi w większości realizowanych projektów mających na celu udzielenie wsparcia finansowego dla zainteresowanych fotowoltaiką są koszty zakupu oraz montażu paneli. W programie „Mój prąd” w wersji 2.0 można było uzyskiwać dofinansowanie w wysokości maksymalnej wynoszącej 5 tysięcy złotych. Natomiast obecnie realizowana jest już trzecia edycja tegoż programu. Każdego dnia wiele nowych osób decyduje się na wzięcie udziału  w tym programie. Nie da się ukryć, że nawet kwota, o której wcześniej wspomniano może w dużym stopniu wspomagać osoby, które są zainteresowane montażem fotowoltaiki w swoim domu czy też firmie.

22paź/21
lampy dekoracyjne do biura

Lampy dekoracyjne do gabinetu, salonu i sypialni

Pomieszczenie, czy to w domu, mieszkaniu czy biurze, nie może być w pełni funkcjonalne bez oświetlenia. Odpowiednie lampy dekoracyjne to klucz do osiągnięcia niepowtarzalnego charakteru wnętrza. Oprócz odpowiedniego światła dopasowanego do funkcji, jaką ma spełniać, jego barwy i mocy, nie bez znaczenia jest także wygląd jego źródła, czyli lampy.

Lampy w stylu Art Deco

Art Deco jest przede wszystkim synonimem klasycznego luksusu, a wnętrza w tym stylu wyróżniają się funkcjonalnością, elegancją i harmonią. W ostatnich latach obserwujemy wielki powrót tego kierunku wywodzącego się z dwudziestolecia międzywojennego kiedy to początek ma produkcja wyrobów zdobniczych na skalę przemysłową. Art Deco to styl luksusowy, klasyczne formy i staranne wykonanie, złote i srebrne zdobienia, inkrustacje z kości słoniowej, szlachetnych odmian drewna, metalu i szkła. Lampy Art Deco inspirowane tym okresem mają często formy proste i czyste, wykonane z polerowanego na złoto mosiądzu lub chromowanych metali, dopracowane w każdym calu. Na uwagę zasługują lampy z figuralnymi rzeźbami przy podstawach i szklanymi kloszami w formie kuli.

Lampy stołowe Murano

Szkło Murano czy Szkło Weneckie, jest rodzajem szkła produkowanego w Wenecji i okolicach, a pierwotnie na malutkiej wyspie Murano. Wyspa ta już dawno została okrzyknięta kolebką szklarstwa artystycznego. Powstające tam wyrafinowane produkty zostały szeroko rozpowszechnione i uważane, są za najlepsze na świecie. Mało osób kojarzy szkło weneckie z lampami w stylu Murano. Jednak rzemieślnicy z Murano tworzą, nie tylko klosze do niewielkich lamp stołowych czy lamp wiszących, ale także całe rozbudowane i fantazyjnie uformowane żyrandole, będące swoistą wiszącą instalacją rzeźbiarską.

Lampy witrażowe Tiffany

Louis Comfort Tiffany — twórca pierwszych lamp witrażowych, tworzył na początku XX wieku. To od jego nazwiska dzisiejsze stylowe lampy witrażowe noszą nazwę Tiffany. Obecnie mamy ogromny wybór dostępnych modeli i wzorów tych lamp stołowych Tiffany, a kolorystykę możemy swobodnie dobrać do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Niesamowita jest gra światła przedostającego się przez wiele kolorowych szkiełek w witrażowym kloszu lampy w stylu Tiffany.

lampy do sypialni

Lampy stołowe to zdecydowanie niebanalny dodatek, który doda uroku niejednemu salonowi czy sypialni.

Lampy w stylu loft

Styl loft zwany także industrialnym charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, minimalizmem i surowością. We wnętrzu w stylu loft królują designerskie meble, lecz nie jest ich za dużo. Dodatki dekoracyjne nie mogą być zbyt małe i drobne, ponieważ po prostu nie będą widoczne i nie spełnią swej funkcji. Dlatego lampy loftowe to zazwyczaj duże metalowe klosze zawieszone na łańcuchach czy metalowe lub drewniane statywy z metalowymi okuciami.

Stylistyka lamp do domu idealnie dopełnia każdą aranżacje i przestrzeń. Dlatego warto zapoznać się również z nami lampami takimi jak:

  • lampy podłogowe,
  • lampy wiszące,
  • lampy witrażowe,
  • lampy mosiężne,
  • lampy do domu,
  • lampy do biura,

Lampy gabinetowe bankierki

lampa gabinetowa

Lampa do biura bankierka w kolorze szmaragdowym

Lampy gabinetowe nazywane również lampami notarialnymi lub bankierskimi, swój początek mają w latach 20. i 30. XX w. kiedy to stosowane były w biurowcach, sądach i kancelariach, a przede wszystkim w bankach (stąd ich nazwa). Najczęściej były to lampy mosiężne z podłużny zielonym klosz. Dają światło typowo robocze, skierowane w dół, idealne do pracy lub czytania, szczególnie przydatne w pochmurne dni lub wieczorami. Lampy bankierskie z zielonym lub koniakowym kloszem są kultowymi i bardzo popularnymi elementami wystroju.

Lampy dekoracyjne idealnie pasują do eleganckiego domowego gabinetu czy firmowego biura.