okna plastikowe pcv dębica

Okna PCV, to ostatnimi czasy jedne z najczęściej wybieranych modeli okien. Ale co ten skrót tak dokładnie oznacza? PCV to skrót od Poli Vinyl Chloride, czyli polichlorek winylu. Ten materiał wykorzystywany jest przy produkcji plastikowych okien. Oprócz skomplikowanej nazwy, okna zbudowane z tego materiału mogą poszczycić się najwyższymi parametrami termicznej oraz akustycznej izolacji, a także wodoszczelności. Co oznacza, że ani dźwięk, ani wilgoć nie będą przedzierać się nieproszone do naszego domu, a ciepło w nim nagromadzone, nie ulotni się na zewnątrz.

Plastikowe okna

Okna PCV wyposażone są w grube pakiety szybowe, nie wymagają skomplikowanej konserwacji, a także są designerskie, zaprojektowane wedle najnowszych trendów.

Modele okien PCV

Jednak by móc podjąć decyzję, który model będzie najbardziej dopasowany do naszego domu, musimy wiedzieć jak szeroki mamy wybór (a owszem, mamy!):

okna pcv dębicaOKNO WINERGETIC PREMIUM PASSIVE – powstał po to, aby zaspokoić coraz to nowsze architektoniczne trendy i upodobania klientów. Charakteryzuje się aż trzykomorowym pakietem szybowym, który doskonale uszczelnia dom, pilnując, aby z zewnątrz nie dochodził do niego hałas, a z wewnątrz, nie wydostawał się poza naszą posiadłość.

OKNO WINERGETIC PREMIUM – jest przede wszystkim energooszczędny, jest gwarancją bardzo małych strat cieplnych, co jest nie tylko energooszczędne, ale również ekonomiczne. Zawiera najnowocześniejsze uszczelnienia EDMG.

OKNO WINERGETIC STANDARD – bardzo wysoka jakość oraz trwałość, połączona z elegancją – to najtrafniejszy opis tego modelu. Jego budowa ułatwia montaż, a także chroni przed powstawaniem dokuczliwych mostków termicznych. Zachowują nie tylko swój kolor, ale też kształt przez wiele lat, co jest sporym ułatwieniem.

OKNO PRISMATIC – zaprojektowany wedle najnowocześniejszych trendów, ma designerską, smukłą formułę, co zachwyca fanów najnowszych krzyków mody. Jednak oprócz walorów estetycznych, okna PRISMATIC zapewniają wiele ciepła oraz są oknami ekologicznymi. Dlatego ten model można docenić zarówno technicznie, jak i wizualnie.

OKNO PIXEL – ich profil jest bardzo innowacyjny, ponieważ jest smukły, w przeciwieństwie do większości standardowych rozwiązań okiennych, które zazwyczaj są zaokrąglone. Ponadto przeszklenie tego modelu jest bardzo cienkie, co pozwoli zyskać dużo jasności i słońca nawet najciemniejszym, najmroczniejszym pomieszczeniom. Wybór kolorów do tego modelu jest bardzo szeroki, co pozwala dobrać okno do naszego domu jak najbardziej perfekcyjnie współgrające z aranżacją pokoju.

OKNO PROLUX – bardzo efektywnie sprowadzają zdrowe, słoneczne światło do pomieszczeń w naszych domach. Ten model posiada zwiększoną powierzchnię szyb, a nie posiada zbędnych elementów, które tylko utrudniają dostęp światła do wnętrz. Oprócz dbania o nasłonecznienie pokoju, PROLUX doskonale dba o funkcje izolacyjno-termiczne, chroniąc przed nadmierną utratą ciepła na zewnątrz.

OKNO KONCEPT – jest to uniwersalne, klasyczne, bardzo funkcjonalne rozwiązanie, od lat sprawdzające się w wielu domach czy innych budynkach. Nadaje się najlepiej do pomieszczeń gospodarczych, albo takich, które nie są wymagające pod względem termicznym. Doskonale też wpasuje się we wnętrze minimalistycznie zaaranżowane, ponieważ kształt tego modelu jest właśnie niezwykle minimalistyczny.

OKNO PAVA – to najnowszy produkt, najnowocześniejszy pod względem technologicznym, posiada o wiele lepszą statykę oraz sztywność profili niż reszta modeli. Wpływa to oczywiście na otwieranie oraz zamykanie. Posiada dodatkową, środkową uszczelkę, która wybitnie chroni domu przed utratą cieplną.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą salonu okien i drzwi PRIM w Dębicy, oferującemu m.in. wysokiej klasy okna PCV marki Oknoplast.