Stolarka otworowa to dziedzina stolarki, która zajmuje się produkcją elementów umieszczanych w otworach budynków na przykład okien i drzwi. Każdy kto podejmuje się budowy nowego domu lub termomodernizacji istniejącego już budynku musi być przygotowany na to, że konsekwencje decyzji podjętych na etapie realizacji inwestycji zostaną już na lata. To właśnie jeden z powodów dlaczego wybór stolarki otworowej nie powinien być podejmowany pochopnie i w pośpiechu. Każdemu inwestorowi pomimo przygotowanego wcześniej planu działania bardzo często w trakcie realizacji nasuwają się dodatkowe pytania i wątpliwości. Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji należy znaleźć na nie odpowiedz co pozwoli dokonać wyboru, który spełni jego oczekiwania.

Właściwy wybór stolarki otworowej ma istotny wpływ na późniejsze użytkowanie budynku. Podstawowa funkcja okien i drzwi to zapobieganie utratom energii cieplnej, ochrona przed hałasem z zewnątrz, a także bezpieczeństwo mieszkańców przed włamaniem.

Stolarka otworowa w jednym miejscu

RES DOM posiada pełną ofertę stolarki otworowej w jednym miejscu. Bogata oferta okien, drzwi, bram garażowych, rolet, moskitier – wszystko w wielu kolorach, systemach oraz z możliwością dobrania wielu dedykowanych dodatków. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych producentów z którymi współpracujemy od lat. Najlepszym rozwiązaniem przy zakupie stolarki otworowej do naszego domu jest wybór jednej firmy, która zapewni nam kompleksową usługę dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb wynikających z charakteru inwestycji.

Stolarka okienna

Każdy klient w trakcie budowy domu musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji do których należy ta dotycząca wyboru okien. Obecnie producenci stolarki okiennej proponują wiele rodzajów okien więc wybór właściwych okien na pewno nie jest prosty i zależy od wielu czynników. Jeden z podstawowych to na pewno styl architektoniczny domu oraz osobiste preferencje estetyczne klienta. Nie mniej istotne pozostają również funkcje praktyczne stawiane oknom, a mianowicie muszą zapewniać ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

W ofercie firmy RES DOM znajdziesz szeroki wybór stolarki okiennej. Okna PVC posiadają wysoką jakość, bardzo dużą gamę kształtów i kolorów co pozwoli na to, że świetnie wpiszą się w stylistykę wnętrza, a przy tym są atrakcyjne cenowo. Dzięki odpowiedniej głębokości profili oraz szerokości pakietu szybowego okna pozwalają uzyskać bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Co w obecnych czasach jest konieczne ponieważ oknom stawia się bardzo rygorystyczne normy. Wszystkie spośród okien, które możemy zaoferować naszym klientom: VEKA, SALAMANDER, EKOSUN, GEALAN posiadają certyfikaty potwierdzające normy w zakresie: wodoodporność, przepuszczania powietrza, transportu ciepła, obciążenia wiatrem, dźwiękochłonność. Właściwy wybór okien pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu i zapewnić domownikom bezpieczeństwo.

okna drzwi bramy garażowe rzeszów

Integralną częścią nowoczesnej stolarki okiennej są rolety zewnętrzne, które w znacznym stopniu mogą poprawić komfort życia domowników. Są idealnym zabezpieczeniem przed śniegiem, wiatrem, deszczem, słońcem. Pozwalają poprawić izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu, a domownikom dają poczucie prywatności i bezpieczeństwa. W ofercie RES DOM mamy rolety podtynkowe, elewacyjne. Produktem którym coraz częściej interesują się klienci są żaluzje fasadowe montowane zazwyczaj do nowoczesnych budynków.

Drzwi zewnętrzne

Kolejnym etapem przed którym staje każdy inwestor po wyborze okien jest wybór drzwi zewnętrznych. Będą one najbardziej wyeksponowaną częścią domu, a więc wygląd ma duże znaczenie. Przy wyborze drzwi zewnętrznych musimy również w takim samym stopniu zwrócić uwagę na ich konstrukcję, która sprawi, że będą trwałe, bezpieczne i funkcjonalne.

W ofercie posiadamy drzwi stalowe, drewniane i aluminiowe takich producentów jak WIKĘD, MARTOM, ERKADO. Używają oni do produkcji najlepszych materiałów i sprawdzonych technologii, co pozwala zagwarantować wysoką jakość wykonania. Dzięki bogatej ofercie wzorów, kolorów z łatwością znajdą państwo drzwi z których będziecie zadowoleni przez lata.

Bramy garażowe

W naszej ofercie znajdziesz również idealną bramę garażową do zastosowania w twoim domu i budynku przemysłowym. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest obecnie garaż wbudowany w bryłę domu. Jest to bardzo istotne ponieważ wpływa na komfort użytkowania. W ofercie RES DOM znajdziesz bramy garażowe marki WIŚNIOWSKI, które cechuje innowacyjna technologia, solidna jakość wykonania oraz bardzo dobre parametry izolacyjne. Można wyróżnić następujące rodzaje bram garażowych: segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne różnią się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Wykonane są z profili ze stali ocynkowanej różnej grubości pokryte blachą stalową. Wykończenie stanowi okleina z tworzywa sztucznego lub powłoka z farby proszkowej. Panele wypełniane są najczęściej piana poliuretanową lub styropianem co stanowi ich izolację, dzięki czemu brama garażowa w twoim domu nie będzie źródłem straty ciepła i zapewni doskonałą izolację.

Okna, drzwi, bramy garażowe Rzeszów

Zapraszamy do skorzystania z kompleksowej oferty RES DOM przy wyborze stolarki otworowej. Zawsze warto rozważyć kilka wariantów przed podjęciem ostatecznej decyzji, żeby zdecydować się na ten, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Skontaktuj się z nami w biurze handlowym w Rzeszowie lub Łańcucie, a przedstawimy Ci szczegółową ofertę.